Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pszichológusnak tanulni?

Megéri pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék pszichológus lenni több okból is, ugyanakkor rengeteg embertől hallom, hogy nem éri meg annak tanulni mert: nehéz elvégezni, elhelyezkedni, ha elhelyezkedek is keveset keresnék stb.


Ezzel kapcsolatban érdekelne a véleményetek, hogy ti mit tudtok.

Hol lehet elhelyezkedni (alap és/vagy mesterképzés után) mennyire könnyű elhelyezkedni ill. mennyi a várható fizetés?



2016. jan. 15. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

" nehéz elvégezni, elhelyezkedni, ha elhelyezkedek is keveset keresnék stb. "


Ismerek olyan embereket akik orvosit és pszichológiát is végeztek, és az orvosit sokkal nehezebbnek tartották. A többi rész viszont igaz, sok pszichológus van...

2016. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha szeretnél pszichológus lenni, akkor megéri, mert azzal foglalkozhatsz ami érdekel.
2016. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1: Attól, hogy az orvosi sokkal nehezebb, még nem feltétlenül könnyű a pszichológia sem. Egyébként gondolom az ismerőseid nem az egész képzést végezték el, hanem csak az alapképzést. Azt, hogy nehéz elvégezni, általában az egész folyamatra értik (ami nyilván még így sem közelíti meg az orvosit, de azért ne degradáljuk már le).


Kérdező: ha van elég kitartás benned, van hivatástudatod, elkötelezett vagy és motivált, akkor ne tántorítsanak el ilyen dolgok. Igen, valóban nem könnyű a képzés végére érni, egész életedben tanulnod kell, folyamatos az önképzés és a képzésekre járás is, nagyon sok pénzed és időd fog rámenni arra, hogy megszerezd a megfelelő végzettségeket és speciális ismereteket. Igen, a legtöbb területén a pszichológiának nem túl fényes a munkaügyi helyzet, nem könnyű elhelyezkedni. A fizetés pedig a legtöbb területen közalkalmazotti vagy pedagógus bértábla szerint megy. Ez nem törvényszerű, vannak olyan területek, amiken nagyon jók a lehetőségek (és esetleg még kiaknázatlanok is), mivel nem írod, pontosan mi érdekel, mi a cél, így nehéz erről részletesebben írni.


Alapképzés után sehol sem lehet elhelyezkedni egyébként, az nem ad pszichológus végzettséget. Kizárólag egy dologra jó: mehetsz vele mesterképzésre. Tényleg nem jó másra. A mesterképzés már szakirányú, ennek a végén kapsz pszichológus megnevezést a diplomádra, de a legtöbb területen még ezután is tanulni kell, szakirányú továbbképzésekre van szükség, önismereti terápiára járásra, szakmai gyakorlatra, módszerspecifikus képzésekre. Nem egyszerű a dolog, de ha erre vágysz, akkor megtalálod a módját, hogy boldogulj vele. Nagyon szép hivatás.

2016. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen haszonelvű megközelítés már eleve rossz. Az őszinte szenvedély kellene hajtson ahhoz, hogy jó szakember váljék belőled.
2016. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

21:39-nek főleg, külön köszönöm :)

2016. jan. 15. 23:21
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak...értem én, persze jogos is.

Már kb. 9.osztály óta érdekel a pszichológia és éppen ezét rengetek könyvet is olvastam/olvasok a témában, sőt nem egy előadásra volt szerencsém elmenni, ugyanakkor értelemszerűen az ember (vagy legalábbis én ) fél mikor pályaválasztásra kerül a sor, hiszen célszerű lenne ha már az elvégzett szakkal eltudna helyezkedni az ember egy olyan fizetéssel amivel (legalább) saját magát eltudja tartani. Nem szeretnék félni, attól, hogy nem tudok majd munkát találni. :/

2016. jan. 15. 23:28
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Volt már a kérdés.

Ha még az sem sikerült, hogy visszanézd... akkor hogyan fogsz boldogulni egy beteggel?

2016. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem néztem vissza? :) A legutolsó kérdés ami ezzel kapcsolatos volt és olvastam, az azt hitem 2012-es volt...reménykedtem, hogy hátha azóta változott valami a munkaerőpiacon... :)
2016. jan. 16. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
A munkaerőpiac változatlanul tragikus a pszichológusok szempontjából. (Most orvos-mérnök-informatikus kell, jelenleg övék a világ.) De ki tudja, mi lesz 10-20 év múlva? Remélhetőleg sikerül visszaszorítani a több tízezer kártékonykodó kuruzsló ál-pszichológust.
2016. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, és "közgazdász" is. :D Remélem meg fog ez változni.
2019. dec. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!