Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két külön szak két egyetemen...

Két külön szak két egyetemen egyszerre végezhető? Idén diplomázok alapképzésen, többi lenn.

Figyelt kérdés

A második félévvel megkapom a diplomámat. 4 éves alapszak, nappalin, államin.

Februárban, vagyis egy hónap múlva van a jelentkezési határidő, és én két szakra is szeretném beadni a jelentkezésemet, két különböző egyetemen. Mindegyik alapképzés, viszont az egyiket levelezőn, a másikat nappalin szeretném végezni. Ugyebár az állam 6 évet fizet, így úgy gondoltam hogy a nappali képzésen két évet elvégzek államin, és csak az utolsót fizetem, a levelezőn pedig mind a 3 évet fizetem. Ez így lehetséges? (Persze csak ha felvesznek:))



2016. jan. 16. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyszerre két helyre nem fognak felvenni, minden felvételi eljárás idején kizárólag egy helyre nyerhetsz felvételt. Nézd meg, indul-e valamelyik képzés a kettő közül keresztfélévben is, és akkor azt hagyd a keresztféléves jelentkezésre. Ha egyik sem indul télen, akkor kizárólag az a lehetőséged van, hogy most jelentkezel az egyikre, és egy év múlva a másikra.
2016. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!