Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén felvételizem és van...

Idén felvételizem és van egy-két dolog, amit nem annyira értek. Ha elérem a ponthatárt, amit az adott szakon meghúztak, akkor 100%, hogy felvettek? :D

Figyelt kérdés
Lesz például 389 pontom, és mondjuk jelentkezem Andragógiára a BGE-re. Megzúzzák a pontszámot mondjuk 388-nál ( ez csak egy példa, nem ez a szak érdekel) akkor ugye elvileg megvan a pontszámom de mondjuk előttem vannak 70-en, akiknek meg lehet több pontjuk is van mint nekem, de mondjuk csak 60 embert vesznek fel, akkor nem kerülök be? Vagy pedig úgy húzzák meg a pontokat, hogy a legalja a 60. ember pontszáma?

2016. jan. 17. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindig az utolsó ember pontszáma a ponthatár, tehát ha elérted, akkor nincs mitől aggódnod. (egyébként ha 389 pontod van, akkor 389-es ponthatárnál is bejutsz)
2016. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az első írja: a ponthatárt pont úgy alakítják, hogy figyelembe veszik, hányan jelentkeztek, mennyi a max. felvehető emberek száma, és úgy húzzák meg a ponthatárt, hogy aki felette van, az mind bekerüljön.


Természetesen ez csak egy egyszerűsített magyarázat, a valóságban árnyalja a képet a sorrend is. Hiszen ha első helyre megjelölsz valamit, amire fel is vesznek (=a ponthatárt elérted), akkor hiába vagy a másodiknak jelölt szakon is a ponthatár felett, oda nem vagy felvéve.

2016. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm, mindkettőtöknek!! :)))
2016. jan. 17. 11:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés :D Ha az első helyre nincs meg a pontom, de a másodikra igen, akkor automatikusan oda nyerek felvételt?:)
2016. jan. 17. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ez a lényege a sorrendnek.
2016. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is idén felvételizek. Te hova jelentkezel? :)
2016. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát még nem igazán döntöttem el.. Vagy BGE turizmus-vendéglátás, vagy gazdálkodási és menedzsment :)) De még az is lehet hogy a MET-et is megjelölöm, ott is ezeket a szakokat.. Még a sorrendet nem tudom :) ÉS Te? :)
2016. jan. 19. 00:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az óvodapedagógiát jelölöm Pesten ELTE, és Kecskeméten a főiskolát. Nem tudom, hogy Esztergomot megjelöljem-e. :)
2016. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!