Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőség másodszor újra...

Van lehetőség másodszor újra leérettségizni akinek már megvan az érettségije?

Figyelt kérdés

Annak idején nem vettem komolyan a tanulást, motivációm sem volt igazán, ezért 2-es, 3-as eredményeket értem el. Az azóta eltelt pár évben végigjártam a poklok-poklát a munkaerőpiacon, kevés pénz, szar munka mindenhol és a jövőben ez egyre csak romlani fog.


Szeretnék diplomát szerezni, hogy normális munkám legyen olyan jövedelemmel, amiből meg lehet élni és akár a jövőben családot vállalni rá.


Sajnos nincsenek millióim önköltséges képzésre és a tanulás alatt is kéne valamiből élni így csak a tartalékaimra támaszkodhatok, mivel a diákmunka sem biztos és ha nem büfészakra megyek, rengeteget kell tanulnom, munka mellett még nehezebb lenne.


Van rá valami lehetőség, hogy újra leérettségizzek kitűnőre, hogy felvegyenek államiba? Akár fizetnék is érte, biztosan nem lenne drágább, mint félmillió fölötti félévenkénti önköltséges képzések.


Diákhitel KIZÁRVA mielőtt bárki ezt tanácsolná.



2016. jan. 18. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen. Minden fontos információt megtalálsz az Oktatási Hivatal honlapján.
2016. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyiszor érettségizel ahányszor csak akarsz, ha kifizeted a díjat tantárgyanként.
2016. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A két felvételi tantárgyból kell leérettségizned, középszinten 16 ezer/tárgy, emelten 26/tárgy. Valamely középiskolában (ha fogadnak) vagy a megyei kormányhivatalban kell jelentkezni, február 15 a határidő. [link]
2016. jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A középszint már 17 ezer, az emelt szint pedig 28 ezer, sajnos most megint emelték az árát. :(
2016. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy fél millió fölött nem sok helyen van az önköltség félévente. Milyen irányba mennél? Nem azt mondom, hogy ne érettségizz újra, mert a 2-es, 3-as lehet, hogy önköltségesre sem elég. De ha nem vesznek fel az új érettségivel sem államira, akkor sem biztos, hogy ki kéne zárnod magad a felsőoktatásból. Értem én, hogy a hitelt szar dolognak tartod, de tanulásra hitelt felvenni talán a legjobb befektetés.
2016. jan. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem írtál arról, hova mennél, milyen érettségi eredményt sikerült végül elérned. Nem kell kitűnő az állami képzéshez.
2016. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es 3-as érettségivel sehogy sem jön össze a minimum 280 pont, szóval mindenképp újra kéne vizsgázni mert így még önköltségesre sem vehetik fel. Még esetleg egy nyelvvizsgával lehet +28 pontot szerezni, és arra úgyis szükség lesz a diplomához szóval érdemes azt is előre megcsinálni.
2016. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!