Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha államilag finanszírozott...

Ha államilag finanszírozott egyetemen végzek, akkor tényleg nem mehetek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz. Annyi a lényeg, hogy a diplomaszerzést követő X évben valamennyi időt le kell itthon dolgozni.


Ez azért nem olyan vészes, ha rövid időre mész ki külföldre, akkor utána még mindig le tudod dolgozni az elvárt időszakot (mert nem kötelező egyből egyetem után itthon maradni), ha pedig végképp kintmaradsz, akkor a tandíj visszafizetése igazán nem lesz nagy falat. Én a diákhitelemet törlesztettem vissza 1,5 év alatt.

2016. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De.


Csak 20 éven belül annyi ideig Magyarországon kell dolgoznod, ameddig ösztöndíjat kaptál. 1 félév = 150 nap.


Ha ez nem teljesül, akkor vissza kell fizetned az ösztöndíjat. Ha valamennyit dolgozol, de nem dolgozod le a teljes időt, akkor részarányosan kell fizetni.


Gondolom azt te sem gondoltad komolyan, hogy lezárják a határt, és állami ösztöndíjasokat nem engednek át rajta.

2016. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De mehetsz
2016. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!