Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet manapság valakibő...

Hogyan lehet manapság valakiből bróker?

Figyelt kérdés
Emelt matekra sosem jártam de közép matekból erős hármas voltam végig informatika angol kéttanítási nyelvű osztályban. Most 13. -os vagyok nem igazán tudom mi szeretnék lenni. Csak annyit hogy sok pénzt akarok keresni lehetőleg olyannal amit szeretek is csinálni. Tudom ez elég naiv gondolat. A pénz világa mindig is érdekelt talán ez a legjobban. Csak annyi a kérdésem hogy hogyan lehet valakiből bróker manapság. Milyen közgazdász diploma szükséges és diploma után hogyan tovább? Milyen az élete manapság egy "Wall street-i farkasnak"? Meg hogy ilyen matekkal reális-e.

2016. jan. 19. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a pénzügyi elemző ha még van :) azt hiszem csinálsz pénzügy és számvitelt, majd arra a mestert.
2016. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


ez már elég komoly!

2016. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2016. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha még nem kaptál volna választ akkor:


Ahhoz h bróker legyél nincs szükség diplomára, hanem erre specializálódott külön tanfolyamot kell elvégezni, ehhez Magyarországon a legmegfelelőbb a közép európai brókerképző alapítványt.

[link]


Tőzsdei matek pedig nem egy eget verő tudomány, igazából simán menne 3-assal is neked. Brókernek inkább a meggyőző képessége a legfontosabb, illetve a bróker csak megbízásokat teljesít mivel kereskedni tőzsdén csak bróker kereskedhet.

A közgazdaságtanra vissza térve ott már kicsit komolyabb a matek, de én is kb 3-4es tanuló voltam középbe és mikor egyetemen elkezdtük tanulni azt se tudtam kb mi micsoda, de végül sikerül megcsinálnom, bár sokat kellet tanulnom, de nem igényelt külön tanárt.

A wall street farkas azért egy film, bár van valóság alapja, de nem ez jellemző a wall street-re. Persze azért van és voltak ilyen esetek, de már manapság szigorodott az etikai kódex is.


Engem is ez a téma érdekel, azért jöttem közgáz-ra de közgáz diplomával plusz egy kis önálló ismeret bővítéssel nagyobb tudásod lesz ezen a területen mint egy brókernek.


Fizetések változóak, de azért az fényűző élet egy kisebb rétegnek adatik csak meg.

2016. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!