Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakok v....

Milyen egyetemi szakok v. munkalehetőségek vannak, ahol szükség van pszichológiára?

Figyelt kérdés

valami olyasmi szakra szeretnék menni, ahol használhatok pszichológiát, de mégsem konkrétan pszichológia szak, hanem mondjuk reklámtervezés.

Még milyen szakokat tudtok, ahol nagy részben jelentősége van az emberi viselkedésnek, gondolkodásnak?


előre is köszi, egy tanácstalan gimis! :)



2016. jan. 21. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját példából tudom: tanári :D

De amúgy mindenféle bűnügyi dolgokhoz is kellenek (kriminálpszichológus), nyomozónak sem árt, ha van fogalma az emberi viselkedésről (nem tudom, hogy tanulják-e konkrétan), illetve kutatómunkára, de az effektíve pszichológus.

2016. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógusok, óvodapedagógusok is tanulnak pszichológiát.
2016. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ja, a kriminálpszichológia jól hangzik. de hol van pesten ilyen egyetem?
2016. jan. 21. 23:33
 4/6 anonim ***** válasza:

A kriminálpszichológia alapja a pszichológia szak.


Ezenkívül a tanári, pedagógus szakokon van viszonylag sok pszichológia (pl. gyógypedagógián van pszichopedagógia szakirány is).

2016. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közgáz (gazdaságpszichológia), kognitív kutató (ez csak MA-n van), jog, bűnügy, szociológia, antropológia, média minden területe, újságírás, filmrendezés, pedagógia stb.
2016. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Politika és vallás!
2016. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!