Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási menedzsment szak...

Gazdálkodási menedzsment szak elvégezhető 5 félév alatt, elméletileg? (eredetileg 7 féléves BA)

Figyelt kérdés

Elnézést,hogy most írom ki a kérdést, de ezen filózok egy ideje. Nincs időm 7 félévre, a tanterv szerint a ráépülősek szerint lehetséges, esetleg valaki biztosat tudna mondani?

A félévet is rászánnám ha 5 félév alatt teljesíthetném bárhogyan, tehát az érdekel, hogy elméletileg lehetséges?

köszönöm!



2016. jan. 23. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvégezhető lenne, de pl nálunk csak azokat a tárgyakat hirdetik meg tárgyfelvételkor ami az adott félévhez tartozik vagy elmaradás van belőle. Esetleg szv-t vagy kv-t lehet felvenni hamarabb.
2016. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges,nem kötelező 7 szemeszter alatt, lehet kevesebb is, de nagyon kicsi az esélye.

Ha a ráépülések alapján össze tudod hozni és nem csúszol meg egy fontos tárggyal se, akkor összejöhet. A 7 félév a mintatanterv szerint jön ki, de az csak inkább ajánlás, hogy úgy vedd fel a tárgyaidat (annyiból necces lehet, hogy a harmadéves tárgyaknál gyakran utalnak vissza az első/másodéves órákra, az hátrány lehet, ha egyszerre veszel fel pl. másod és harmadéves tárgyakat). Plusz azért a 30 kredit ami még teljesíthető szemeszterenként, ha sokkal többet veszel fel azért eléggé húzós. Mivel 30 kredit GMen a szakmai gyakorlat akkor a többi 4 szemeszterben szemeszterenként 45 kreditet kell teljesítened az ajánlott 30 helyett. Illetve a szakdogára jelentkezésnek is megvannak a feltételei, milyen tárgy(ak)nak kell meglenniük+konzultációk és elég kevés időd lesz megírni. Plusz a tárgyjelentkezés a mintatanterve épül, nekem csak pár órám volt amiket másodszor is fel kellett vennem, de akkor már gyakran ütköztek. Pl. a szakdogához szükséges tárgyam 4. szemeszterben 2. szemeszteres tárggyal ütközött és így nem tudtam előadásra járni a 2. szemeszteres tárgyból, ami nekem nem akkora baj, mert megvolt a jegyzetem előző évből, de ha 2 olyan tárgyad ütközik amiket elsőre veszel fel nem biztos, hogy mindkettő sikerül, mert nem tudsz bejárni. 2 gyakorlat meg nyilván nem ütközhet mert többnyire katalógusosak. Szóval elég sok kalkulálás, hogy minden tárgyat időben felvegyél ütközés nélkül.

2016. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ősszre behirdetik az összes 1/3/5. szemeszteres tárgyakat és februárban fel lehet venni a 2/4/6 (plusz szakmai gyakorlatot fel lehet venni ősszel vagy tavasszal is, függettenül hogy mintatanterv szerint őszre van). szemeszteres tárgyakat, csak azt nem aminek előfeltétele egy másik tárgy megléte. Én harmadik szemeszterben vettem fel ötödik szemeszteres tárgyat, mert kicsit több kredit kellett és engedte a Neptun. Gondolom egyetemfüggő a dolog.
2016. jan. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!