Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sokkal nehezebb gazdálkodási...

Sokkal nehezebb gazdálkodási és menedzsment BME-n, mint a BGE-n?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb megjelölni?

#egyetem #továbbtanulás #felvételi #BME #BGF #BGE #gazdálodási és menedzsment
2016. jan. 22. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Jobbakat hallottam ismerősökön keresztül a bme-ről mint a bge(bgf)-ről, utóbbival van is tapasztalatom és az nem pozitív, amiről nem szeretnék beszámolni nehogy befolyásoljalak döntésedben.
2016. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Sokkal. Jobb diplomát ad? Sokkal!
2016. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

A nehézségre csak az tudna érdemben válaszolni, aki mindkét egyetemen elvégezte (egy időben) ezt a két szakot, ilyen pedig nincs.


Így viszont csak annyit tudok mondani, hogy gazdasági szakok esetében a 2 legnevesebb egyetem a Corvinus és a BGE, így főleg ezekről az egyetemekről keresnek embereket ilyen pozíciókba. Több teljes munkaidős/gyakornoki állásnál láttam olyat, hogy megjelölik, melyik egyetemet preferálják, gazdasági pozíciókban még sosem láttam volna, hogy a BME-t előnyben részesítették volna (persze ettől lehet ilyen, csak én nem találkoztam vele).


Tehát csak arra tudok válaszolni, hogy melyiket érdemesebb megjelölni a kettőből: szerintem BGE.

2016. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem egyik ismerősöm a nemzetközi gazdálkodáson tanul önköltségesként a BME-n, és azt mondta, hogy csak néhány problémásabb vizsga van, és hogy nem olyan gáz, de azért néha szenved, de ez alighanem minden egyetemistával megtörténik, ha igazán érdekel akkor szerintem bármelyiket választhatod. A gazdálkodási menedzsment képzés valamilyen szinten érintkezik a számvitellel, és abban jókat mondanak a BGE-ről. :)
2016. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából csak annyira érintkezik a számvitellel, mint az összes gazdasági szak. Van 1-2 ezzel kapcsolatos alapozó órájuk aztán csók.
2016. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én megmondom őszintén már évek óta a BGE-re szeretnék menni, csak most ugye próbálok minden lehetőséget megnézni még mielőtt beadnám, és többen mondták, hogy a BME-t jelöljem inkább első helyen.. De egyébként a BME-nek nem is a gazdaság a fő profilja, míg pl a BGE-nek igen, és több jót hallottam róla, mint a BME-ről. Egyébként szóba jöhet még a Metropolitan vagy az Óbudai ugyan ezen a szakon :D (köszönöm az eddigi válaszokat!)
2016. jan. 22. 23:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a bge-t írnám, de igazából szeritem mindegy.

A bge-n elég erős a számvitel és a cégek eléggé szeretik még mindig a bge pszk-t (legyen akár püszâmvitel, akâr gazdmen). (Tapasztalatból mondom).

De van bme gazdmenes ismerősöm is. Már ő is dolgozik egyetem alatt szakmâban.

2016. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!