Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus szak megéri?

Gazdaságinformatikus szak megéri?

Figyelt kérdés
Vegyesek a megítélések itt a gyakorin, van aki dicséri és van aki leszólja. Vélemenyéket szeretnék kapni, büfészak? Meglehet belőle élni? Debrecen vagy Szeged vagy Pest?
2016. jan. 24. 17:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
Engem is érdekel a dolog, és ha jó pl. a BGE-n, akkor még annyit kérdeznék, hogy az alap elvárások mekkorák? Mennyire kell tudni emelt matekot illetve infót? Egyikből sem emeltezek és faktra sem járok.
2016. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok én is! :)
2016. jan. 24. 18:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindegy az, ha meg van a pontod menjél. Azt gyakorolj rá a nyáron, matekot. Mások is elvégzik. Ha szeretsz és tudsz tanulni, akkor hajrá.
2016. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Ez tipikus nesze semmi fogd meg jól szak. Csábítóan hangzik, mert infó is, meg gazdaság is, azt képzeli az ember, hogy ezzel olyan lesz, mintha két szakot csinált volna. Ami részben igaz is, mert két szak lebutított változatát gyúrják egybe. Így nem képeznek igazán jó szakembereket. Inkább legyen valaki egy szaknak mestere, mint kettőt ímmel-ámmal tudjon. Gazdasági szak ma divatos, mert azt hiszik, ott dől a lé. Ez egyrészt csak keveseknek jön be, másrészt Dunát lehet velük rekeszteni, ezért csökkentik nagyon az államilag támogatott létszámot.


Szakinformatikusokra valószínű, hogy egyre nagyobb az igény, mert a jók száma csökken. Szóval szerintem inkább menj mérnökinformatikusnak vagy programtervező informatikusnak.

2016. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha tényleg "nesze semmi fogd meg jól szak" lenne, valószínűleg nem lenne elérhető szak az egész országban. :) Ha ennyire jelentéktelen szak lenne, akkor csak prog.infó és mérnök.infó lenne. Én mennék programtervező infóra, de ahogy hallottam, az nagyon kemény matek oldalú..és tartok attól egy kicsit.
2016. jan. 24. 19:12
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Az egy dolog hogy sok helyen tanítanak valamit. OKJ-s wc papírt érő végzettséget adó képzéseket is mindenhol tanítanak az országban. Szóval ez nem mérvadó. De ahogy gondolod.
2016. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szóval kockáztassam meg inkább a programtervező-informatikust? a Gazd.infó 286, míg a prog.infó 290 volt tavaly Debrecenben..hát végülis megkockáztathatom. Négyes vagyok matekból, és infóból is. Hetente járok kétszer külön matekórákra magántanárhoz, és infóhoz. Ha minden jól menne és felvennének..nagyon tartanék attól hogy kibukok vagy valami..bár szorgalommal nincs baj, napi 3-4 órát rátudnék szánni, sőt többet is a korai gyakorlásokra..
2016. jan. 24. 19:32
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
4-es átlaggal, magántanárral, és annyi idő gyakorlással szerintem simán tudnád teljesíteni.
2016. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Reméljük. :)
2016. jan. 24. 19:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten négyes? Mert az úgy nem túl biztató, hogy korrepetálással is csak egy középszintű négyesre futja.


De figyelj, fiatal vagy, sok embernek mintha az élete múlna rajta ha csúszik egy évet, de egy év csúszás az semmi, megpróbálod, állami féléved lesz elég, ha nem megy átmész gazdinfóra.


Egyébként megélni biztosan meglehet, de nem mindegy milyen színvonalon, merjünk nagyot álmodni, a matekra meg gyúrj rá még jobban addig is.

2016. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!