Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdinfo főiskolai képzés...

A gazdinfo főiskolai képzés tényleg egy büfészak, amit bárki könnyedén elvégezhet, akár távon is?

Figyelt kérdés
Én most ezt a kritikát hallottam valakitől. Hogy az egész büfé....és munka mellett simán kivitelezhető. MEGMONDOM ŐSZINTÉN, ÉN PÁR TANTERV ALAPJÁN. NEM EZT LÁTTAM.

2014. dec. 11. 10:01
 1/6 Piert ***** válasza:
1%
Igen. De se nem informatika, se nem gazdaság.
2014. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1%
Igen, büfé. Jól hangzik elsőre de nincs tartalma. Se a gazdasághoz se az informatikához nem fogsz érteni ha elvégzed.
2015. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Ez complete bullshit, gazdinfósoknak ugyanúgy tanítanak programozást mint a proginfósoknak (tudom mert gazdinfós vagyok, az óráim több mint a fele közös a proginfósokéval).

Programozás 1-2, Programozás technológia 1-2, webprogramozás, prognyelvek. Progtech konkrétan buktatótárgy (~80% bukási arány), úgyhogy aki nem foglalkozik ezen a szakon programozással az halálra van ítélve.


És akkor ezek mellé jön még a közgáz, melyeken belül ugyanúgy van 2 buktatótárgy (úgyszintén ~80% bukási arány), amit az ember értelemszerűen csak úgy tud teljesíteni, ha normálisan megtanulja és megérti, de átrugdosni nem fogják.


Fenti két válaszoló nemtudom honnét szülte ezt, ha az ember körülnéz a munkaerőpiacon láthatja, hogy van kereslet gazdinfósok iránt. Pl. ismerősöm mondta, hogy a céghez ahol dolgozik KONKRÉTAN gazdinfósokat keresnek, gyakornoknak is.


Ha az ember rendesen megtanul programozni a diploma mellett, illetve jó rálátása van a közgázos dolgokra, jó esélyekkel indul. Ja és ne fősulira menj szerintem, hanem egyetemre (SZTE, PTE, BCE).

2015. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek a harmadik válaszolóval, aki büfészaknak nevezi, az nagyon eltévedt. Nem csupán azért írok, mert a saját szakomat akarom védeni. Egyszerűen mi jobban rálátunk arra, hogy hány ember esik ki folyamatosan a szakról, mert vagy a matek, vagy a programozás, vagy a gazdasági tárgyak nem mennek nekik. Programozás nélkül már az első félévet sem lehet túlélni, nemhogy a diplomát megszerezni.

Talán az OKJ-s gazdinfós képzésekkel keverik, na igen, azokkal már más a helyzet, nekem is vagy ilyen papírral rendelkező munkanélküli ismerősöm, de ez a végzettség nem egyenlő a főiskolai/egyetemi színvonallal. Mi is ugyanúgy el tudunk helyezkedni, mint egy proginfós, vagy egy mérnökinfós, és ez fordítva is igaz, aki nem ért a saját szakmájához, az akármelyik infós szakot is végezte, már nem lesz ilyen szerencsés.

2015. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Piert ***** válasza:
2%
Ha már így, akkor így. Én speciel nem az okj-s képzéssel keverem ( van egyáltalán ilyen? ). Az tény, hogy a gazdinfó az se nem infó se nem gazdaság ( ugyebár két szakból lett összegyúrva). A fő probléma a keverékképzésekkel, hogy a két tudományág erősen egymás kárára megy. És nyilván aki komolyan gondolja a közgazdászi vagy informatikai pályát, az nem egy töltelékszakra fog járni, hanem közgazdaságtanra vagy prog( esetleg mérnök) infóra(ide kapcsolódik, hogy pont a keverékszak mivoltából kifolyólag ide nem teszenk komoly megerőltetést jelentő kurzusokat, mert aki releváns tudást akar, nem ide fog jelentkezni). Persze, mindenki védi a saját szakját, de az kimondva, kimondatlanul tény, hogy a gazdinfó egy három éves gyermekmegőrző.
2015. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Ez kedves.

Gazdinfón (nálunk legalábbis), kötelezö kurzusként van jelen az SAP, nézz utána mennyit keres egy ilyen szakember és mennyire gyereknek való szakma.


Gyerekmegörzö a proginfo is ennyi erövel, ha az ember nem foglalkozik a programozással mellette. Különbözö programozó (köztük a gazdinfó is) képzések erröl szólnak.


És mint már említettem, mi is tanulunk programozást.

2015. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!