Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE vs BCE? HR vagy Nemzetközi...

BGE vs BCE? HR vagy Nemzetközi gazd. Vagy Gazd-men? Melyik éri meg jobban? Melyik a jövedelmezőbb? Munka szempontjából?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

BCE nemzetközi

A BCEnek alapból jobb a híre, elég nagy a prezstise gazdasági területen, több az esélyed pályakezdőként.

HR diplomával sokra nem mész, mert kb. bármilyen gazdasági diplomával lehetsz HRes a gazdmen alapszakot meg nagyon sokan végzik el és elég általános tudást ad. Az inkább akkor jó ha nem tudod mi érdekel a gazdasági területen belül és inkább mesteren akarod kitalálni.

2016. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

+1 bce nemzetközi gazd.

a gazdmen is jó, de a nemzetközi egy fokkal jobb

viszont azt remélem tudod, hogy 2 nyelvvizsga kell a diplomához


a bge meg vicckategória

2016. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezeket jelöltem, ezt a hármat.:)

Mivel első helyen a nemzetközit jelöltem, én is ezt tanácsolom. Elképzelhető, hogy a pénzügy számvitel egyébként értékesebb mindháromnál, de az számomra kevésbé érdekes. De jövedelem szempontjából szerintem is a NG-n végzetteknek van a legjobb esélye.

2016. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jan. 27. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Azért megnézném hogy mit teljesítene, az aki vicckategóriába veszi a BGE-t szerintem az első félévbe kibukna. Az tény és való hogy sokkal nagyobb a presztízse a BCE-nek de pont ez az hogy csak név van.. Nehéz bekerülni viszont aki bekerül az bent is marad, eközben a BGE-n a hallgató 80% kibukik mert olyan kemény és ezért rögtön szar BGE elmondanám hogy néhány munkaadó aki esetleg ott végzett és van tapasztalata sokkal többre néz BGE-es diplomát mint BCE-t ahol csak a név nagy de lehet közel sincs akkor tudás mögötte.

De lényeg hogy szerintem is Nemzetközi inkább de oda nagyon kell a nyelv viszont jók a lehetőségek, a Gazd men is nagyon jó alapdiplomával egy jó mesterrel pedig nagyon ütőskombináció is lehet.

És hogy BCE v. BGE ezt te döntsd el. BCE nagyobb hírnév, nehéz a bekerülés, viszont könnyebben elvégezhető BGE- könnyű bekerülni, nehéz bent maradni, a piacon pedig közel egyenlő érték BCE-vel

2016. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző, te arra nem gondoltál, hogy a BGE-ről azért buknak ki sokan, mert olyanokat vesznek fel, akik nem túl okosak?


A Corvinusra 460 feletti a ponthatár, ezért csak a legokosabbak mehetnek oda, BGE-n viszont sokkal alacsonyabb a ponthatár, ezért szinte bárkit felvesznek aki oda felvételezik meg akinek van pénze tandíjra.


Így aztán nem meglepő, hogy közülük sokan kihullanak.

2016. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!