Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg van egy érettségim...

Mzz591 kérdése:

Jelenleg van egy érettségim és épületgépész tech. Szakmám. És szeretnék még tanulni. Szerintetek mit tanuljak: Informatikai rendszergazda vagy CNC programozó?

Figyelt kérdés

Az informatikát szertem, de az angolul nem nagyon tudok.

A CNC pedig azért agyalok mert jól keres és lehet érdemes lenne ezt. Egy OKJ képzésen akarom lerakni ami kb 6-7 hónapos ez idő alatt meglehet rendesen tanulni a dolgokat?

Vagy válasszak inkább balami infos dolgot, az ifón is azért gondolkodom mert szeretek gépezni meg a géppel kapcsolatos dolgokat, de az angol meg sajna nem megy:/



#Informatika vagy #CNC pogramozó/gépkezelő
2016. jan. 29. 19:06
 1/2 Enigma-108 válasza:

Üdv kolléga ! :)


Az épületgépész technikusival sok helyen el lehet helyezkedni és több irányba tudsz szakosodni. A sima csőszerelőtől a minősített hegesztőig, a karbantartótól az épület v létesítmény üzemeltetői pozícióig, de akár lehetsz még kéményseprő is vagy gázkészülékes.

Ami a CNC-t illeti kismillió esztergályos van aki képesített és aki tudja is. Anno az a rengeteg esztergályos mind kénytelen volt áttanulni rá.

Ami az informatikát illeti, nem vagy képben. Ha mostanra nem az angol a második anyanyelved akkor le vagy maradva.

Másrészt fogalomzavar amit írsz mert az, hogy szeretsz gépezni még kicsit sem jelenti azt, hogy szeretni fogsz a gépek "lelkivilágával" napiszinten foglalkozni.

A rendszergazda az informatikus pálya legalja és elég idegtépő is. Mások által rendszeresen összebarmolt gépeket helyrerugdosni nem ám leányálom. Nem beszélve a hálózatok üzemeltetéséről, HELYES beállításáról és védelméről. Oda nagyon kell tudni, hogy ne tudják rendszeresen hazavágni a munkádat.

Ehhez egy speciális gondolkodásmód is kell.

2016. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Serpent válasza:

"Ha mostanra nem az angol a második anyanyelved akkor le vagy maradva."


Igaza van. Az ITSH-hoz német a British Telecomhoz inkább angol kell. Angolul persze a legtöbb ember tud, de németül már kevesebben. Ráadásul egyes programok csak angol nyelven érhetők el. És én már jártam úgy, hogy az otthoni hálózati eszköz mellé nem volt magyar nyelvű users manual. De nem gond, lefordítottam az angolt, így be tudtam üzemelni.😀

2017. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!