Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika alapok tanulása?

Informatika alapok tanulása?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Szeretnék később infóval kapcsolatos szakra menni(programtervező vagy gazdaságinformatikusra), de nagyon kevés a tudásom és nem tudom, hogy mivel kezdjek és hogyan kezdjek bele..Sajnos a környezetembe nem ismerek olyan infó tanárt vagy olyan ismerőst aki jó belőle és tudna segíteni illetve matekból se vagyok eléggé erős, de szeretnék jobban teljesíteni, de itt se tudom mivel kezdjek(milyen dolgokat is tanuljak ami kell a programozáshoz). Tudnátok valami oldalt,könyvet vagy bármit ajánlani ami segíthetne rajtam? :( Illetve most vagyok 3.-os szerintetek ha minden nap foglalkoznék a matekkal és infóval akkor sikerülhet olyan szintre felhoznom magam, hogy egyetemen ne csak bukdácsoljak? A válaszokat előre is köszönöm!!

2016. jan. 30. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én most fogok nyáron érettségizni, középszintű infó és matekkal akarok majd menni gazdaságinformatikára. Ha attól tartasz hogy csak te vagy az egyetlen aki úgy jelentkezik ilyen szakra hogy nem tud szinte semmit programozás téren akkor megnyugtatlak..nem :D

2016. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam.:D De ettől függetlenül szeretnék valamennyi tudást szerezni ilyen téren, mert érdekel a dolog.
2016. jan. 30. 16:48
 3/16 anonim ***** válasza:

A programozást meg tudod tanulni az egyetemen is. A matek menjen. Menjél matek faktra a sulidban. Csinál korábbi érettségi feladatokat. Vagy gyakorolj itt matekot, csak egy egyszerű regisztráció kell hozzá: [link]

A programozást meg nézd meg annál az egyetemnél, ahova felvételizni akarsz, hogy az első félévben Pascallal vagy C -vel kezdenek. Amivel kezdenek, abból vegyél egy künyvet azt majd a nyáron gép előtt ülve vedd végig.

2016. jan. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

A programozástól ne félj, kb senki sem ért hozzá, aki odamegy. Inkább arra koncentrálj, hogy az érettségijeid jól sikerüljenek.


Amúgy ha nagyon nagyon akarsz programozni, akkor én inkább a VBA-t ajánlanám, ezt a nyelvet direkt tanulásra találták ki, ráadásul fejlesztőkörnyezettel sem kell bíbelődnöd, Excelen belül (is) lehet vele programozni.

2016. jan. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Ja és szerintem már sehol a világon nem kezdenek C-vel vagy Pascallal. Inkább C++ vagy C# szokott lenni a főnyelv.
2016. jan. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Programozni az egyetem mellett fogsz megtanulni (nem előtte és nem is az egyetemen), az is bőven jó, ha még nem tudsz...

Az egyetemhez viszont sok matekot kell majd tudnod, így elsősorban arra feküdj rá..


Jó tanács: ha az informatika "lényegét" szeretnéd megtanulni még egyetem előtt, javaslom szerezz be egy Raspberry Pi 2-t, tegyél rá egy Linuxot, telepíts egy ssh, web, torrent, media, ftp stb. szervert, vagy építs belőle robotot, írj rá c++ vagy java programokat, shell scipteket, olvass sok dokumentációt az ötleteid megvalósításához és akkor egy viszonylag jó képet kapsz majd a szakmából és nem kis előnyben leszel csoporttársaidhoz képest, (bár ez inkább munka szempontjából fog igazán számítani, a tanulmányi eredményekre kevésbé hat majd)..

2016. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

#5: nem tudom milyen világban élsz, de nagyon rosszul tudod,hogy Magyarországon mi a kezdő programozási nyelv, amit első félévben az informatikusoknak oktatnak. Legalább nézd meg a tanterveket, meg a tantárgyi adatlapokat, mielőtt hülyeségeket beszélsz. Kezdésnek egyébként is egyszerűbb nyelvet kell tanítani, nem bonyolultat.


#6: szerinted úgy fog átmenni az első féléves vizsgán az informatikus, hogy nem tanulta meg az induló programozási nyelvet? Ez csak majd az egyetem után fogja mgtanulni? Ne kábítsál már. AZt követelményt kell teljesítened, amit első félévben elvárnak. Nyilván az egyetem után lesz több gyakorlatod benne, után leszel profi benne, de ha nem tudod az egyetemi követelményt, akkor bukta. Nyugodtan vegyél egy olyan könyvet, ami az első féléves követelményben szerepel azt a nyáron gép mellett vedd végig, az hatalmas előny lesz, ha nem tudsz programozni még. A matek legyen most a fontosabb, mert az az alap ennél a szaknál. Ha matekból nem tudsz tovább menni, hiába vagy profi programozó, nem lesz diplomád. A programozást viszont az egyetemen is meg lehet tanulni, de azért jó, ha készülsz rá az egyetem előtt nyáron, önállóan egy könyvből. Ennyi elég lesz progból.

2016. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"#5: nem tudom milyen világban élsz, de nagyon rosszul tudod,hogy Magyarországon mi a kezdő programozási nyelv, amit első félévben az informatikusoknak oktatnak. Legalább nézd meg a tanterveket, meg a tantárgyi adatlapokat, mielőtt hülyeségeket beszélsz. Kezdésnek egyébként is egyszerűbb nyelvet kell tanítani, nem bonyolultat. "


Nem tudom, hogy te hol és mikor tanultál egyetemen bármilyen infós szakon, én most végztem nemrég és sosem hallottam olyat, hogy bárhol Pascallal tanultak volna... ja, igen, középiskolában 5 éve esetleg. C még talán, de arról se hallottam soha, senkitől, pedig több suliból is vannak mérnökinformatikus kollégáim. Inkább te nézegess tanterveket.

2016. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

#7-es

"szerinted úgy fog átmenni az első féléves vizsgán az informatikus, hogy nem tanulta meg az induló programozási nyelvet?"

Igen, előfordulhat. Nem egy ilyen embert ismerek, akik átmentek progból, de baromira nem tudnak programozni, csak begyakorolták a "mit-ír-ki" típusú feladatokat..


"Ez csak majd az egyetem után fogja mgtanulni? Ne kábítsál már."

-> Egyetemen nem tanulsz meg jól programozni, legfeljebb otthon önszorgalomból vagy az első munkahelyeden.. Te kábítod magad, ha mást hiszel..

2016. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#5-ösnek/#8-asnak amúgy igaza van, nyugodtan kezdj C++al, vagy C#-al, de ha nem akarod szopatni magad, akkor a Java és Python is megteszi..


#7-es meg szimplán csak egy okoskodó idióta..

2016. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!