Milyen szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és most már tényleg el kéne döntenem, hogy mi legyek. Az utóbbi időben rengeteget gondolkoztam ezen, de sehogy sem tudtam dűlőre jutni. A problémám az, hogy fogalmam sincs melyik szakra jelentkezzek. Sajnos nekem nincsen álomszakmám, amit szívesen csinálnék. Tudom, hogyha megtalálnám a számomra legmegfelelőbb szakmát, akkor azért küzdenék is, de ha létezik is ilyen rendesen elkerültük egymást. Érdekel a biológia és az állatok, de a kémia nem -> tehát az állatorvosi már kiesett. Ráadásul kevés olyan szakma van ami az állatokkal foglalkozik, és ezek sem keresnek jól. Szeretek olvasni és szívesen segítek másoknak. Tudtok nekem olyan szakokat/szakmákat ajánlani, amik jól keresnek (legalább 200.000-et), és el is lehet velük helyezkedni? Kétségbe vagyok esve, kérlek segítsetek.

#továbbtanulás #biológia #nem tudom mi legyek
2016. jan. 30. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichologiara gondoltal mar?
2016. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a biosz a kemiaval egyutt van altalaban, szoval ha ezzel szeretnel foglalkozni akkor a kemiat is tudni kene:/
2016. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen, gondoltam már a pszichológiára, de azt mondják nagyon nehéz és magasak a ponthatárok is. Ráadásul sokan mondják azt is, hogy unalmas (mármint nem olyan mint amire az ember számít).

Második válaszoló: Igen, ez a baj, hogy a biosz általában a kémiával jár együtt (biokémia).


És tudtok esetleg olyan szakmákat ajánlani, ami jól keres, és el is lehet vele helyezkedni? Nem muszáj, hogy köze legyen a biológiához vagy azokhoz amit felsoroltam. Csak szeretnék minden lehetőséget megfontolni.

2016. jan. 30. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:

informatika, műszaki és gazdaság területen nézelődj.

informatikán belül bármelyik szak, műszakin se lehet nagyot hibázni, amit most érdemes pl. gépészmérnök-villmosnérnök-mechatronika. gazdaságtudományokon belül: pénzügy, gazdálkodási szakok, ami esetleg neked megfelel, biomérnöki? vagy molekuláris bionika?

2016. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n vannak jó tesztek, egy próbát megér, úgysem veszíthetsz vele semmit
2016. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!