Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok minden érdekel, de kb....

Sok minden érdekel, de kb. semmi sem extrém mélységekben és részletességgel: Melyik egyetemi szakra jelentkezzek, amivel viszonylag könnyű jól fizető álláshoz jutni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán jól fizetőkhöz (pl. hardcore mérnöki szakok) nagy affinitás és kitartás kell. Ha fingod nincs mit csinálnál, akkor én az eleve mélységesen specializált szakokat kilőném...


Én hasonló cipőben, inkább belső hangot követve mentem el környezetmérnöknek és nekem nagyon bejött, hogy ilyen szerteágazó tudást ad. Ez sokak szemében hátrány (mert a munkaerőpiacon számos területen kompetitívebbek a specializáltabb szakok, pl energetika terén az energetikai mérnökök, kémiai területen a vegyészek, stb.) de én pl. fenntartható városfejlesztéssel foglalkozom egy világszervezetnél, és itt minden részletet és folyamatot át kell látni, itt előny hogy "sok minden érdekel, de kb semmi sem extrém mélységekben".

2015. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Igen mérnöki szakoktól ezért is tartok, mert túlságosan specializált és emiatt nem is mehetsz vele akárhová dolgozni, hanem csak speciális, korlátozott számú munkahely áll rendelkezésre. Plusz a hardcore matek, fizika, biosz, kémia, stb. se igazán jön be. :-S


Örülök hogy neked a környezetmérnök bejött! :-)


És pl. a Pénzügy-számvitelről mit gondolsz?

Az egy jó választás lehet ilyen szempontból?

Igazából arra adtam most be, tehát egyéb szakokat csak +1 év múlva tudnék elkezdeni. :-S

2015. febr. 27. 08:16
 3/3 TamásTóth ***** válasza:

Pénzügy/számvitel piacképes és jó lfizető állásod lehet (250-350 bruttó pályakezdőként) big4-nál multiknál de még akár kkv-knál is.

Könnyű vele elhelyezkedni, ugyanakkor vannak szóró tárgyai, matek kell azért viszonylag jó szinten (nyilván nem infos/mérnök szinten) Ezen kivül, ami nehezen szokott menni az embereknek az a mikro/makro/számvitel/pénzügy.


(Magamról, GM-en végeztem BME-n pélzügy specializációval és most bgf-re járok pénzügy mesterre, van multinál jól fizető állásom, diploma elött már gyakornokoskodtam kb fél évet és rögtön át is vettek teljes állásba, ahogy meg lett a diplomám)

2015. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!