Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem teszek emelt szintű...

Ha nem teszek emelt szintű érettségit matekból, az nagy hátrány a Corvinuson?

Figyelt kérdés

A gazd.men. nemzetközi gazdálkodás és a turizmus vendéglátás szakok érdekelnek. Azt tudom, hogy nem kötelező emeltet tenni, de nem tudom, lenne-e lemaradásom.

Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2016. jan. 31. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ezeken a szakokon egyáltalán nem hátrány, ne strapáld magad vele. Illetve ezeken a szakokon egyáltalán nem komoly matek van, sőt az utolsón nem is tudom, hogy van-e. Szóval fölösleges szerintem. Én matek szakra is középpel jöttem, bár tanultam valamennyi emelt anyagot, de én sem éreztem hátrányát.
2016. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami másból raksz emeltet? Mert emelt nélkül nehéz lesz elérni azt a 460-as ponthatárt nemzetközi gazdálkodásra... Persze csak akkor, ha nem szerezted meg a többletpontokat máshonnan
2016. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Válaszoló: nem állítom én sem, hogy a turizmus-vendéglátás a gazdaságtudományok koronázatlan királya, de -a mintatanterv ismeretének hiányában- meg lennék lepve, ha egy gazdasági szakon egyáltalán nem lenne matek :)


Kérdező: Semmi hátrányod nem lesz. A pontokat te látod át, hogy hogyan jönne ki kedvezőbben, nem biztos, hogy az emelttel jársz feltétlenül jobban. Az egyetemen belül meg senki nem tudja, és senkit nem érdekel, hogy milyen szinten érettségiztél. Kb. az első félévig tart az emelt matek által nyújtott plusz tudás.

2016. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Angolból németből és lehet,hogy töriböl teszek emeltet,szóval valószínűleg megkapom a 100 plusz pontot, és szeretnék egy erős matek közepet.

Köszönöm nektek, most már nem aggódom annyira.

2016. jan. 31. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most utánanéztem, valóban vannak, ami engem azért meglepett :) Mármint turizmus-vendéglátás szak. Mat. I-II, Stat. I-II ami tisztán matekos tárgy és nyilván a különböző gazdasági tárgyakban is keményen előkerül a matematika. De egyén válogatja, hogy mennyire fekszi meg a gyomrát az egyetemi matek. Ha az nélkül is meglesz a pontod, akkor nem muszáj, mert a matekon kívül amit beszámítanak: gazdasági ismeretek, történelem, idegen nyelv. De egy matek emelt sehol sem hátrány, ha jól sikerül. Innen már csak te látod át a helyzeted.
2016. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg vagy zakkanva? Miért akarsz 3 emeltet tenni? 2 miért nem elég?
2016. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez csak egy eshetőség, ha egy szakon valahol esetleg nem kérik a nyelvet.De ezekre a szakokra a nyelv is jó persze. :D
2016. jan. 31. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én matek középpel jöttem Corvinusra, de szerintem meg is látszik. Nem hatalmas hátrány, de ha teheted mindenképpen emeltezz. Itt emelt matekos tudást feltételeznek, vagy legalábbis a gimis anyagot elég gyorsan átveszik.
2016. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia,igen suliban nekünk is ezt mondták.

Megkérdezhetem, hogy melyik szakra mentél? Szereted? :)

2016. jan. 31. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy és számvitelen vagyok, és eddig nagyon elégedett vagyok vele :)
2016. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!