Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyűlölök tanulni! Hogyan...

Gyűlölök tanulni! Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Utálok tanulni! Egyszerűen utálok suliba is járni mert minden egyes nap egy kínszenvedés. Hetedik osztályosként 7 órám van minden nap és még zenélek is. Hát hadd ne soroljam, miért vagyok idegileg ki és miért kelek hasgörccsel minden egyes hétfőn kelnem miszerint megint egy r.hadt új hét következik és ajj... Utálok tanulni.

Viszont imádok lovagolni, amit túlzásba is vittem. Emiatt sem tanulok semmit. Ezért anyáék a rossz jegyek miatt megvonják tőlem a lovaglást, vagy ha nem is, de már sokszor kaptam a fejemre ezért. Szeretnék tanulni, jobb jegyeket kapni, jövőre a felvételire szép eredményekkel menni. De mikor oda jutok, hogy le kéne ülni tanulni én teljesen kikészülök. Most ebben az évben jeles tanuló lettem, 2 db 4-esem lett a matek és a fizika.

Hogyan kéne tanulnom, hogy azt élvezzem is? Mi az, amitől jobb kedvem lesz a tanuláshoz? Amúgy szerintem jó eszű vagyok, sokan mondták, hogy az agyammal semmi gond, mert szuperül megragad minden.


2016. jan. 31. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen csak te magad tudsz változtatni, leginkább sok akaraterővel és kitartással. Sokszor lesz még az életben olyan dolog, amit nem szívesen csinálsz, de meg kell csinálni (legtöbbször ez lesz..). Bár nem értem, hogy a kitűnő+2db 4-es miért számít rossz eredménynek, de mindegy.

Amit lehet még esetleg csinálni, hogy a fontosabb tárgyakból, mint matek+magyar (ugye a középiskolás felvételire csak ezek kellenek még) eljársz külön tanárhoz, aki valamilyen szinten jobban ösztönöz, hogy tanulj (ha már anyu meg apu kifizeti akkor legyen már valami haszna alapon).


Tanulni meg nem kötelező amúgy (semmi sem kötelező, csak vannak mindennek következményei, majd megtanulod), elvégzed a nyolc általánost, elmész valami szakmára és 17 éves korodtól munkaképes vagy. Bár nem biztos, hogy feltétlenül ezt akarod, ez is egy megoldás.


"Hogyan kéne tanulnom, hogy azt élvezzem is?"

-A közoktatásban (tehát általános+középiskola) vannak közismereti tárgyak, amik elég széles spektrumot fednek le (kicsi ez kicsi az van mindenből). Ebből következik, hogy kevés az olyan ember, aki mindegyiket szereti tanulni, érdekli stb. Én pl az irodalomért meg a töriért nem voltam oda (legalábbis ahogy tanulni kellett), és a matekot+fizikát+kémiát + idegen nyelveket szerettem, de vannak akiknek ez teljesen máshogy van, és így is van rendjén, nem vagyunk egyformák. Amit szeretsz, azt nyilván könnyebben megtanulod, amit meg nem annyira, arra meg több energiát kell szánni, ha jó eredményeket akarsz. Csinálni kell és kész, mindenki így csinálja. Élvezni nem feltétlen fogod, de jobb már ebben a korban tudatosítani, hogy nem mindent azért csinálunk, mert szeretjük. :)

2016. febr. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!