Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus vagy BME GTK? Esetleg...

Corvinus vagy BME GTK? Esetleg BGE?

Figyelt kérdés

Melyik intézmény gazdasági diplomáját értékelik többre a munkaadók? Egy BME-s diplomával is el lehet olyan könnyen helyezkedni, mint egy Corvinusossal? Vagy megéri többet fizetni a Corvinusért?

Külföldön tényleg jól hangzik, ha valaki a Corvinuson végzett?



2016. febr. 1. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha külföldön akarsz dolgozni, nem hiszem, hogy bármelyik magyar diplomát keresnék, vagy tárt karokkal várnák. Ha külföldön akarsz dolgozni, akkor bármelyik egyetemre mehetsz, de menjél ki 2 félévre erasmus+-ra, azt akkor a külföldi munkaadók előnyben részesítenek, ha látják, hogy külföldön is teljesítettél.
2016. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) Bármelyik egyetemet választom itthon, Erasmusra mindenképp szeretnék menni.

Még nem tudom, hogy külföldön szeretnék-e a későbbiekben dolgozni, ezért a hazai helyzet is érdekelne.

2016. febr. 1. 00:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
van tapasztalatom corvinussal meg bge-vel is habár nem pont olyan ami neked kell, de oktatókat tekintve a corvinus a No1...bge-vel rosszak a tapasztalataim, amiket nem fogok kifejteni, mert hosszú lenne. Bme-ről nem tudok neked nyilatkozni.
2016. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

A BCE és BME magyar szinten a legjobbak gazdaságtudományban. ha külföldön szeretnél érvényesülni akkor valódi nemzetközi színvonalú tudásra van szükséged, nem csupán egy papírra.

Az, hogy BCE vagy BME nem nagy különbség, inkább az számít külföldön, hogy vannak-e publikációid vagy bármi más amit referenciaként felmutathatsz. Fontos az Erasmus és a jó angol tudás. (Más nyelv is hasznos, de angol mindenképpen nélkülözhetetlen, akkor is ha német vagy francia területre mész.)


A BGE nem igazi egyetem, a volt BGF-et nevezték át marketing célokból.

2016. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

'A BGE nem igazi egyetem, a volt BGF-et nevezték át marketing célokból.'


marketing célokból.. ezen szakadok...


Mert ez csak úgy működik ám, hogy fogják magukat és marketing célból átneveznek egy főiskolát egyetemre ugye? Hát nem. Ha így működne akkor ennyi erővel mindig is egyetem lett volna. Ahhoz, hogy egyetem legyen valami komoly követelményeknek kell teljesülnie. (Aminek a BGE már évek óta megfelel, mégis csak idéntől lett átnevezve.)

2016. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Idéntől már megfelel :D

Úgy mint a DUF-ból DUE vagy a kecskeméti meg a szolnoki főiskolát összevonják. Ezek csupán a kormány régiós felzárkóztató céljai miatt lesznek/lettek egyetemek. Mindkét helyen a duális képzést nyomják ezerrel...

2016. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

A BCE és BME ég és föld. Te BME -s vagy, gondolom azért mondod.

A régi külker főiskola, meg a pénzügyi és számviteli főiskola, azért azok elég jók voltak, amiből a BGE lett. Nem rossz a BGE. Szerintem sokkal jobb, mint a BME főleg psz-ből.

2016. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ha így működne akkor ennyi erővel mindig is egyetem lett volna."


Nem, mivel most változott meg az egyetem definíciója, eddig minimum 2 doktori iskola kellett a BGE/BGF-nek egy van, és az is "együttműködés".

2016. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Az megint egy másik kérdés, hogy mikor és hogyan változtatják az egyetem definícióját.
2016. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9


Jó, de emiatt lett egyetem, főleg, hogy január elsejétől él a törvény.

Nem a BGF lett jobb, hanem a "definíció" ment lejjebb.


Az persze megint más kérdés, hogy az előző állapot célja a "mega-egyetemek" létrehozása volt, akár össze nem kapcsolható karokból(mármint a "papíron" kívül :D) is.

2016. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!