Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiválthatok-e állami félévet...

Kiválthatok-e állami félévet úgy, hogy önszántamból kifizetem az önköltséges tandíjat? (Részletezve lent)

Figyelt kérdés

Egészségügyi szervezőn tanultam 3 félévet. Úgy döntöttem, hogy visszafizetném az egészet (3 félévet) (250.000 ft/félév)

Orvos szeretnék lenni, idén újra érettségiznék - ÁLLAMIRA. Az egészségügyi szervezőre visszafizetném a pénzt. Itt pedig 6 évig tanulhatnék államin, lehetséges? vagy mindenképpen fizetnem kell minimum pár milliót az orvosi képzésen az utolsó pár félévet.


már semmiképp sem lehetek orvos? :(



2016. febr. 1. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha orvosira mész, akkor 14 féléved van, amiből lejön ez a 3, így 11 féléved marad, ami eggyel kevesebb, mint ami kell.

Ha kifizetnéd is, csak a felét kell kifizetni, ami kedvezőbb, mint a teljes összeg. Azt nem tudom, hogy így megválthatod-e a féléveket, hogy újrainduljon. Lehet, ha kifizeted, akkor is csak 11 államis féléved marad. Írj egy e-mailt az Oktatási Hivatalnak, hogy van-e erre mód, hogy megváltsd a féléveid számát és újra induljon? Arra figyeljél, hogy 1 évnél ne teljen el több, mire elkezded az orvosit, mert akkor a 3 félévedet biztos vissza kell fizetned, illetve a felét. Ha 1 éven belül beiratkozol orvosira, akkor a 3 félévet nem kell visszafizetned, ha lesz orvosi diplomád, bár így lehet az utolsó féléved drágább lesz, mintha visszafizetnéd a 3 félévet, vagy annak a felét. Számold ki, neked melyik a kedvezőbb, de kérdezd meg az Oktatási Hivatalt erről, ha nem a felét fizeted ki, hanem az egészet a 3 félévnek, újra indulhat-e az egész 14 féléved?

2016. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!