Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás 27 évesen, ha...

Továbbtanulás 27 évesen, ha van már egy diplomám? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Könyvelő vagyok, számviteli főiskolát végeztem, 5 éve. Ki nem állhatom, soha nem szerettem. Szabadidőmben viszont rengeteget olvasok, rajzolok, sportolok, mindent ami feltölt.Most viszont eljutottam arra a szintre, hogy már szó szerint testi tüneteim vannak az egésztől.Nem csak könyvelőként dolgoztam, de voltam bankban,és multinál ( itt csak gyakorlaton) is.

Az lenne a kérdésem, ha szeptembertől tovább tanulnék, egy teljesen más vonalon ( tudom is már,hogy min), akkor lehet-e majd valami támogatást igényelnem? Még 3 félévem van államin,a suli pedig 6 éves lenne...de nagyon sok egy fél év! Lehet valamit igényelni a másfél év után? Mindenképp bele akarok vágni, mert így megbolondulok.


2016. febr. 2. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitelt te is felveheted, bár ez visszatérítendő. Szerintem levelezőre lenne érdemes jelentkezned, még ha fizetős is. Az nem jó, ha évekre kiesel a munkából.
2016. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon más lenne a terület? Azaz MSC-n nem célozható meg? Csak azért mert az 4 félév lenne.
2016. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen más :( ennek már alaposan utánajártam, nem tudnám máshogy, csak a 6 év alatt. Ráadásul levelezőset csak az ország másik végén indítanak ilyent. Lenne a szomszéd városban is, de az nappalis. Pedig gyorsan kell döntenem, mert szorít az idő.
2016. febr. 2. 13:15
 4/15 anonim ***** válasza:

Én továbbra is a levelező képzésre szavazok, szerintem 27 évesen luxus 6 évre leállni a munkával és nappalin tanulni. Persze nem ismerem az anyagi helyzetedet, de gondolom, nem túl rózsás, ha egy félév tandíját is sokallod.


Ha levelezőre mész, tanítás csak bizonyos időközönként van, akkor megoldhatod a beutazást, és még mindig jobban jársz, mert pénzt keresel közben. Levelezősként is vehetsz fel diákhitelt a tandíjra.

2016. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#3


Ha mindenképp kell, és mindenképp alapképzés, akkor levelező.

Vagy esti, ha van, de ritka, mint a fehér holló.


Álláslehetőség van az új területtel? Csak azért mondom, mert kár lenne elég sok pénzből megcsinálni, illetve ad-e valódi képesítést (pl művészieknél gyakran az "önmagunk eladása"(Portfólió...), és az önképzés a hangsúlyosabb)


Ne feledd, ugyanúgy "pályakezdő diplomás" leszel, a könyvelői szakmai gyakorlatod, eltérő területen nem fogod tudni "beszámíttatni"!


Gondold át, még ebbe a maradék 1-2 hétben, hogy a "testvérterületeken" (Pénzügy kontrolling adótanácsadás ...) nem lenne-e olyan, ami tetszik.

2016. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, higyjétek el, én ezt már alaposan átgondoltam. Körülbelül 9 év, mikor először tettem fel magamnak a kérdést, hogy mi a ...keresek én a gazdasági fősulin (válasz persze: szülői kényszer..jó nagy marhaság volt tőlem, de már mindegy)..az elmúlt évek során ez csak nőtt, és már az utolsó csepp is belekerült abba a bizonyos pohárba. Nem véletlen írtam, hogy voltam más terülten is, tudom, hogy az egész nem nekem való.

Abszolút piacképes lenne a szakma ( nyelvtanár szeretnék lenni). Efelől nem aggódom, ráadásul elhivatott is vagyok.

2016. febr. 2. 14:11
 7/15 A kérdező kommentje:

szerintem a csömörömet jól jellemzi,hogy a pénzügy kontrolling adótanácsadás szavaktól is már rám jön a rosszullét :S

Ebbe egy jó adag dac is beleszámít, drága jó édesapám, aki nem átallott mindig emlegetni, hogy kitagad meg agyonvág, ha ott merem hagyni a fősulit, mert az milyen jó lesz majd nekem...persze nem lett, ő pedig ma már mossa a kezeit, mondván "de végül is te választottad nekem ehhez semmi közöm" hát ja, végülis én.

De persze nem szerettem meg az egészet, úgyh ez a lényeg. Meg az, hogy tudom, mi az amiért lelkesednék.

A rajzért is, imádom és jó is vagyok benne, de tudom, hogy az nem piacképes, és engem csak a kézzel készített rajzolás érdekel, a digitális kevésbé.

2016. febr. 2. 14:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Emlékszem rád, te lehetsz az, akinek egy másik kérdésénél azt javasoltam, ha már tanár akar lenni, menjen közgazdásztanárnak... :) Ezek szerint elvetetted az ötletet.

A mostani kérdésedre válaszolva: sajnos a 12 államilag támogatott félév igénybevétele után nem lehet semmilyen kedvezményre számítani a tandíjt illetően.

2016. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok :) akartm is írni, hogy már egyszer írtam ki hasonlót, de mondom, hátha leszedik, meg itt úgyis a támogatáson van a hangsúly :)

Na mindegy, majd kiötlök valamit. Kell még lennie valami hivatásnak, ami jó lehet számomra, amit szívesen csinálnék, és jól meg is élek belőle, amiben jó vagyok, és hasznos is. megtalálom ezt, és azzá válok!

De nagyon úgy néz ki, a tanárit nem nekem szánt az ég, ha ennyire nem akar összejönni.

2016. febr. 3. 10:49
 10/15 anonim ***** válasza:
A diákhitel/munka+levelező kombó miért nem jó?
2016. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!