Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia (BA) + Nemzetközi...

Politológia (BA) + Nemzetközi gazdálkodási felsőoktatási szakképzés mennyire működhet együtt?

Figyelt kérdés

El tudnék vele helyezkedni? Vagy inkább igazságügyi igazgatási (BA)? Mivel lehetnék sikeresebb?

18/l



2016. febr. 3. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy azt sem tudod egyik vagy másik miről szól. Szerintem keress fel valami tanácsadót, aki elmagyarázza mi alapján dönts, mert úgy látom nagyon tanácstalan vagy. Politológiában a csúcsot láthatod, g.fodor gábor századvég alapítvány mindenféle felméréseket csinálnak, de maga a diploma kapcsolati tőke nélkül kevés. Nemzetközi gazdálkodási ha alapszakon akarod majd tovább vinni minimum két nyelvvizsga kelleni fog, elég húzós amúgy szerintem még foksz-on is. Igazságügyi igazgatási, csupa jogszabály főleg köziges törvények, közig szakvizsga a végén, de van jogtörténelem stb. , haverom aki elvégezte most van posztgraduális jogon. BA-val elmehetsz közszférába, hivatalokba, de most ott leépítés lesz. Egyébként egyszerre csinálnád a kettőt?

Mert külön-külön is fizetned kell majd érte a felhasználható félévek miatt. Gondolom politológia a 320-as ponthatár miatt lenne jó. Ha mégis politológiát vagy igazgatásit választod kezd el hozzászoktatni magad ehhez az oldalhoz :D

[link]

2016. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszod :)


Nem, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mivel foglalkozik a két szak. Politológia érdekel a történelem miatt, a retorikai képzés, az elemzés, az összehasonlítás, és legjobban az angol politika miatt.

Szeretem a nyelveket, nincs velük bajom, angol B2-m van jelenleg, de felvételiig meglesz a c1 is remélhetőleg + van agy német alaptudásom.

Mindezek ellenére, kicsit azt érzem önmagában kevés lenne a politológia alapdiploma, ezért gondoltam, hogy felsőoktatási szakképzést is csinálnék mellette párhuzamosan. Csak azt nem tudom,és erre irányult a kérdés, hogy ezzel a párosítással vinném-e valamire. :)

2016. febr. 3. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor nézd meg politológiával milyen posztgraduális képzésekre mehetsz :)

amúgy nem egy olcsó mulatság párhuzamos képzésért mindenképp fizetned kell hiába felsőoktatási szakképzés 160-180 körül van egy félév.

2016. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ez is te vagy? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Mert ha igen, én úgy látom, hogy ebben a politológiában elég biztos vagy és akkor fogod meglátni, mennyire érdekelne a másik és tudnál e vele foglalkozni amikor már bekerülsz a felsőoktatásba.

2016. febr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!