Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szak mennyire matekos?

Figyelt kérdés
Nehéz? 3-mas 4-es vagyok matekból, most már inkább a 4-es felé hajlok. De nem tudom mennyire matekos vagy mennyire nehéz ezen a szakon a matek. (szakközépbe járok)

2016. febr. 3. 20:16
 1/2 anonim válasza:

Elég durván, kettes-hármas matekkal nagyon kemény lesz,ami mindenhol van:


gazdasági matek (integrálás,deriválás,valószinűség számítás),közgazdaságtan(mikro-makro),statisztika,operációkutatás,pénzügy számvitel(viszont ez az egy nem vészes)


ha megy a matek akkor inkább pénzügy - számvitel sokkal könnyebben fogsz elhelyezkedni a marketing inkább akkor játszik ha van protekció, de te tudod mit akarsz, hajrá :)

2016. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden üzleti gazdasági BA szakon ugyanannyira van matek, mivel alapozó tárgy, egyedül FSZ-ek képeznek kivételt.


Ilyenek alapján ne válassz szakot, mert nem megkülönböztető jegy.


Abban az első válaszolónak igaza van, hogy marketinggel csak protekció, illetve még + kreativitás + megfelelő helyen lehet elhelyezkedni, a baj az, hogy kevés cégnél tudják a BA-s marketinget(marketingest) alkalmazni (leginkább a nagyobb multik)/turisztikai jellegű cégek.


Inkább akkor a Gazd.men,/Nemzetközi(Utóbbi ha megy a két nyelv) vagy a Pénzügy-Számvitel


Amúgy szerintem az alapozó matek nehezebb, mint a pénzügyes matek, tehát ha az megvan, akkor "minden megvan" :D legalábbis ami matekos tárgy.

2016. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!