Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt irodalommal és franciáva...

Emelt irodalommal és franciával milyen egyetemre mehetnék?

Figyelt kérdés
Eredetileg médiatudományira akartam menni, de eléggé elvette a kedvem az ehhez szükséges felvételi eljárás.Ezután kereskedelem és marketing szakon gondolkodtam, de ezzel az a gond, hogy a matek nem az erősségem, az pedig kéne hozzá. Irodalomból és franciából szeretnék emeltezni, viszont ezekkel hová mehetnék tovább tanulni?

2016. febr. 6. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne a gombhoz varrd a kabátot.. Előbb szakot szoktak választani és utána találják ki, hogy miből érettségiznek.


De amúgy romanisztika- francia szakirányra mehetsz vele.

2016. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanár, azzal viszonylag biztos állásod lenne, mondjuk egyik sem a legkeresettebb szak. Én két nyelvszakon tanulok, de a fordító/tolmács szakma nagyon telített, kivéve, ha 4-5 nyelvet beszélsz olyan magas szinten, hogy a munkádhoz használni tudd. A kereskedelem és marketingen van 2 félév matek, azt hiszem, ha túl tudod élni, utána mehetsz vele olyan területre, ahol nem kell egész nap számolgatnod.
2016. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
43%

Si tu parles et comprends vraiment bien le français, tous les métiers qui touche aux journalisme, reporteur, interprétariat ou la traductions littéraires etc. sont ouverts pour toi dans l'avenir!

J'ai moi même commencé de cette façon, et je ne l'ai vraiment pas regretté! :)

2016. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!