Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Faktvalasztasi para, szerintet...

Faktvalasztasi para, szerintetek mit valasszak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kulfoldre mennek egyetemre (ide 2 emelt erettsegi tantargy kene) de ez nem biztos, hogy sikerul. Viszont mindenkeppen valamilyen nemzetkozi uzleti vagy gazdasagi tevekenyseggel szeretnek foglalkozni, ezt szeretnem majd tanulni. Az egyik faktom az emelt spanyol lesz, ez 100%. A masikban vagyok nagyon bizonytalan. Mivel kettannyelvus vagyok, gondolkodtam az angol civilizacio erettsegin de abbol nincs emelt, tehat ez esetben 11. evvegen egy elorehozott angol emelt erettsegit kene letennem (igy meglenne a 2 emelt tantargy). Emelt tori, matek tul kemeny lenne. Emelt magyarnak nincs ertelme ha kulfoldre megyek. Meg gondolkoztam egy emelt foldrajz erettsegin, de az er egyaltalan valamit ilyen gazdasagi egyetemeken?

Tehat roviden: a) emelt spanyol + civilizacio + emelt angol

b) emelt spanyol + emelt tori

c) emelt spanyol + emelt foldrajz

Szerintetek mit kene valasztanom? Mivel jarok a legjobban?


2016. febr. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha üzleti, gazdasági szakra akarsz menni, akkor a matek mindenképp kellene.
2016. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Matekbol kozepszintu erettsegim lesz angolul, egy emelt angolt nem merek bevallalni...
2016. febr. 7. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakokra MINDENHOL matek + töri/nyelv/valamilyen gazdasági tárgy a felállás. Tehát ezek alapján inkább a b)-t mondanám, de szvsz semmi értelme nincs spanyol egyetemre menni, semmivel sem jobb sem az életszínvonal, sem az oktatás.
2016. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Skot vagy dan egyetemre mennek, a spanyollal csak az a celom, hogy megtanuljam. :D
2016. febr. 7. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!