Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok olyan szakokat írni,...

Tudtok olyan szakokat írni, amelyek félig reál félig humán beállítottságú embernek tökéletes? A legjobb lenne, ha lenne köze valahogy a biológiához, de nem kell a felvételihez biosz érettségi. De más is érdekel!

Figyelt kérdés
Fizikából, infóból érettségizek a kötelezőkön kívül, és matekból emeltezek, de nem akarok mérnök lenni, mert az túl kocka. Ja, és bioszból nem vagyok túl jó, de érdekel.

2016. febr. 8. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem volna hasznosabb, amivel el is tudsz helyezkedni, illetve olyan munkát végezhetsz vele, amit szeretsz? Rossz irányból közelíted meg.
2016. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan munkát szeretnék, amit szeretek... Nem értem.. A mérnök szakok nem tűnnek szerethetőnek...
2016. febr. 8. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó, mérnök nem lennél. Már csak százezer - 1 szakma maradt. Mi az, amit szeretnél? Milyen munkakört képzelsz el?
2016. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az a százezer lehetőség, ahol tudom kamatoztatni azt is, hogy nem vagyok hülye a matekhoz, de közben jól fogalmazok, vagy mit tudom én.... Nem találtam olyan szakot ahol nem csak reál, vagy csak humán tárgyak vannak...

Nem akarok közgazdász sem lenni, szívesen foglalkoznék emberekkel is, de el tudok képzelni inkább "gondolkozós" munkát is

2016. febr. 8. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy szak jut eszembe ami megfelel minden igényednek: molekuláris bionika (technikailag mérnök, de gyakorlatilag elég távol áll tőle). Ott van fizika, matek, infó, biosz, humán tárgyak, nagy lehetőségek a kutatásban (ami nálam az igazi gondolkozós munka). Amúgy én utálom ezt a reál/humán felosztást amit emberek kitalálnak maguknak. Bármit megtudsz tanulni/érteni ha motivált vagy. Nem kell minden vélt vagy valós képességednek maximális kihasználtság alatt lennie ahhoz hogy sikeres legyél. Ne csak az alapján válassz foglalkozást, hogy milyen képességeid és milyen szakok vannak. Próbáld elképzelni magad egy jövőbeli élethelyzetben, bármilyen valószínűtlennek tűnik is az a helyzet, és az alapján válaszd ki az első lépcsőfokot/szakot.
2016. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!