Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvi.hu-n az első két...

Ha felvi.hu-n az első két helyen állami támogatott szakot jelöltem meg és nem vesznek fel, akkor automatikusan felvesznek fizetősre, vagy azt külön meg kell jelölni egy külön helyen?

Figyelt kérdés
Tehát arra vagyok kíváncsi, elveszi-e majd a 3. ingyenes helyemet hogy megjelöljem ugyanazt a szakot, csak önköltségesen, vagy automatikusan fizetősre vesznek fel ha a támogatott nem sikerül.

2016. febr. 8. 17:52
 1/3 anonim válasza:
Egyértelműen el kell vennie. Gondolj bele, hogyha valaki nem tudja megfinanszírozni az egyetemet és főiskolát és még jelentkezni sem mer, mert ha véletlenül nem veszik fel azonnal fizetősre kerül. Külön kód, külön jelentkezés.
2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen én is erre gondoltam csak így meg iszonyatosan kevés ez a 3 hely :/ köszi a választ
2016. febr. 8. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem veszi el, ugyanannak a karnak, szaknak az államis és ktg jelentkezése egy helynek számít.


Teesék, tájékoztató, nem dísznek jelenik ám meg...


A 2016. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban legfeljebb 6 (hat) jelentkezési hely jelölhető meg. Amennyiben a jelentkező ugyanazon jelentkezési hely mindkét finanszírozási formáját megjelöli, akkor az a maximálisan megjelölhető jelentkezési helyek számát tekintve egy jelentkezési helynek tekintendő (ha az intézmény/kar/szak/képzési szint/munkarend/képzési nyelv/képzési helyszín azonos.) Ezekre természetesen külön sorban szükséges jelentkezni, ennek értelmében jelentkezéskor maximum tizenkét sor tölthető ki.

2016. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!