Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bejutni a jogi...

Mennyire nehéz bejutni a jogi karra valamelyik pesti suliban, önköltséges formában?

Figyelt kérdés
A ponthatárok elég alacsonyak, az önköltségesnél, de nem tudom mekkora lehet a túljelentkezés, van esély bekerülni?

2016. febr. 8. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy a ponthatárok alacsonyak, mi a kérdés?
2016. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még az ELTE-re is csak 392 pont körül volt tavaly a ponthatár.

Egyáltalán nem nehéz bekerülni, konkrétan még a hülyéket is felveszik.

2016. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat! A Károlin csak 292, illetve a Pázmányt is néztem ahol 350 volt tavaly, én úgy számoltam, hogy 350-400 között lesznek a pontjaim. Az ELTE esetében, az a baj, hogy 300k egy félév, a másik 2 pedig 240-250, könnyebben ki lehet fizetni. Viszont megnyugtató, hogy nem nehéz bekerülni, szerintetek elérni egy ösztöndíjat lehetséges önköltségesen a későbbiekben?
2016. febr. 8. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Pázmányt ajánlom, mert a Károlitól színvonalasabb és ugye anyagilag is csak kisebb mértékben megterhelő. Igen van ösztöndíj lehetőség, ha kiválóan tanulsz, köztársasági ösztöndíj-kiválósági ösztöndíj- HA hátrányos helyzetű vagy rengeteg ösztöndíj. Ha nem vagy, akkor az első kettő, nagyon nagyon jó eredményekkel. Szinte csak ötösök lehetnek, van aki egy vizsgára háromszor is elmegy, csak azért, hogy hátha 5-öst kap.
2016. febr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!