Mihez tudok kezdeni egy menedzsment vagy marketing diplomával? Hol lehet elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés
Vívódom. Végzős vagyok és még nem tudom hol merre hány óra. Vonzz a pszichológia, gyógymasszázs és a marketing vagy menedzsment. Igen...eléggé elütő szakok...pályák..úgyhogy tanácstalan vagyok. Jelenleg azt szeretném megérteni, hogy a marketing és menedzsment miben is áll...a bennfentesek elmondanák, hogy mit is tanulhatok ott? Mert engem pl az vonzana hogy egy reklámcégnél helyezkedjek el.

2016. febr. 10. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
ideje lenne eldönteni mi érdekel, mert a végén 5felé szakadsz, és egy utat sem jársz végig. Egy érdekeljen de az nagyon. Reklámcéghez jó a marketing de bármely gazdasági diploma is, sokkal fontosabbak a készségek (kommunikáció/határozott fellépés/megszállottság a terület iránt) persze ez sokáig sorolható, Azt válaszd amit a legjobban érdekel/akarsz.
2016. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kereskedelem és marketing, és a gazdálkodási és menedzsment jó szakok, ha ezekre értetted a kérdést. Mindegyiken van két félév matek kb, integrálás, deriválás, függvényelemzés, stb. Ezektől nem kell annyira megijedni, sokan hármas, vagy még annyi matektudással sem rendelkeznek, amikor erre jelentkeznek, mégis kibírják. Ezen kívül statisztika, mikro- és makroökonómia, számvitel, könyvvitel van, és természetesen minden szakon más-más szaktantárgy, a szakterületnek megfelelően, és szakon belül is van specializáció mindenütt. Ennyi nagyjából.
2016. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Multiknál leginkább, vagyis aki teheti oda megy Budapesten. Akik vidéken végeznek azok hazai kis és középvállalkozáshoz szegődnek.

Konkrétan "banki ügyintéző, értékesítő, kereskedelmi asszisztens, kereskedelmi üzletkötő, logisztikus, marketing tanácsadó, pénzügyi asszisztens".


[link]


Mi lehetsz, ha nagy leszel – adóellenőr, adótanácsadó, könyvelő, banki ügyintéző, beszerző, biztosítási tanácsadó, értékesítő, gazdasági ügyintéző, kontroller, logisztikai asszisztens, pénzügyi tanácsadó.


[link]


Én mindenekelőtt az javaslom, hogy találj olyan területet ezeken belül ami érdekel és azokra specializálódj autodidakta módon.


Szerencsém volt, mert olyan csoport és évfolyamtársaim is voltak akiket érdekelt a választott területük. Az egyik ismerősömet kimondottan az online marketing érdekelte, ezért autodidakta módon képezte magát. Így megnyíltak olyan lehetőségei amik a többség előtt nem és ennek köszönhetően az mellett, hogy olyan területen dolgozhat ami érdekli már a kezdő fizetése is kimagasló.


A csoporttársamat (ill kollégiumi társamat) pedig a startup-ok érdekelték. Ezért szinte heti szinten többször is járt különféle meetupokra, workshopokra. Itt olyan kapcsolati tőkét épített ki aminek köszönhetően egy startup inkubátorban tudott elhelyezkedni azonnal amint a diplomát kézhez kapta.


A legfontosabb az, hogy ne érd be annyival amit az egyetemen oktatnak. Egyrészről, mert sok hülyeséget, elavult anyagot adnak le, ez sajnos általánosságban igaz az egész magyar felsőoktatásra. Másrészről végzésnél egy leszel a sok szürke pályakezdő közül. A gazdasági diplomákkal betölthető pozíciókban pedig elég nagy átjárás van. Tehát simán felvesznek ugyan arra a pozícióra marketing és menedzsment diplomával is egy multinál. A többség pedig ezt csinálja, simán megszerez egy diplomát anélkül, hogy valami pluszt rakott mellé és elhelyezkedik egy multinál.

2016. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a vonz csak felszólító módban lenne két z, de nem is tudom, lehet-e ezt a szót felszólító módban mondani. Ahogy az ad kijelentő módban egy d, felszólító módban két d. Add ide pl.

De én inkább elmennék gyógymasszőrnek, ha az is vonz, az legalább egy kézzel fogható szakma. Vagy legyél szociális gondozó, az egy hiányszakma például, és van értelme, haszna.

2016. febr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Itt az összes foglalkozást megtalálod.

[link]

2016. febr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!