Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodás és menedzsment...

A gazdálkodás és menedzsment mennyire nehéz a Corvinuson?

Figyelt kérdés

Főbb kérdéseim ezek lennének:

1. Mennyire nehéz?

2. Sok órája van az embernek egyes félévekben?

3. Van mellette élet vagy csak a tanulás?

4. Nagyon nehezek a vizsgák?


Nagyon fontos lenne mert 15 a határidő hogy eldöntsem jelentkezzek e erre is.



2016. febr. 10. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. ez relatív, de szerintem nem nehéz

2. minden félévben heti 15-20 óra

3. van

4. tárgyfüggő, a legtöbb nem vészes

2016. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. febr. 10. 21:16
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

1. Ezt hogy döntsem el neked?

2. Amennyit felvesz... nézd meg a tantervet, publikus minden egyetemé.

3. Minden, MINDEN egyetemi szak mellett van élet, aki mást mond, az egyszerűen hazudik. Annyi szabadideje az embernek soha többet nem lesz, mint egyetemen.

4. Nagyooooooooon. Olyan nehezek, hogy képzeld, múlt hónapban 153-en haltak bele.

2016. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha hülye vagy minek kommentálsz?
2016. febr. 11. 13:12
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Hülye kérdésre hülye válasz. Nézd meg az operatív tantervet, más nem fogja tudni eldönteni, hogy nehéz-e neked, de igazából ez alapján kur..va nehéz lesz neked bármi.
2016. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne te döntsd már el ezt légyszi
2016. febr. 12. 11:57
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha tanulsz és bejársz nem nehéz. Én PSZ-en vagyok, azt mondják, hogy az én szakom sokkal nehezebb... Nézz meg 1 operatív tantervet, ha pontosabban érdekel.
2016. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

Nem látom a különbséget az első és a negyedik kérdés között, gyakorlatilag ugyanazt kérdezted meg újra. Én ugyan nem Corvinusra járok, de vannak ott ismerőseim, és 2-3 hét alatt letudnak 10 vizsgát (a vizsgaidőszak 7 hét), úgy hogy a szorgalmi időszakot végigbulizták. Ennyit a nehézségről. Ha olyan egetrengetően nehéz lenne, akkor nem tudnának egymás utáni napokon vizsgázni meg egy nap 2 tárgyból.

Hogy van-e élet a sok tanulás mellett? :D Ez most valami vicc? Vannak szakok, ahol jogosnak érezném a kérdést, de egyiket se indítja a BCE. Biztos sokat kell tanulni a BCE-n is, ezt nem vitatom, de azért nem ez az az egyetem, ahol ettől kéne tartani.

Lábjegyzet, hogy nem büfészakra járok, de vitába se szeretnék kerülni senkivel, úgyhogy megtartom magamnak. Csak a véleményemet írtam le. Elvégre ezért van ez az oldal.

2016. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én ugyan nem Corvinusra járok, de vannak ott ismerőseim, és 2-3 hét alatt letudnak 10 vizsgát (a vizsgaidőszak 7 hét), úgy hogy a szorgalmi időszakot végigbulizták."


Végzős vagyok, soha, soha, soha a büdös életben nem hallottam, olyat, hogy bárkinek 10 vizsgája lenne egy vizsgaidőszakban. Jellemzően 4-6 kötelező tárgy van, emellé felveszel 1-2 szabvált/kötvált, de amúgy is a tárgyak viszonylag nagy része gyakjegyes. Átlagosan 4-5 vizsga van egy félévben. Az ELTE-ről hallok olyanokat, hogy tizenx vizsga van, máshol nem tudok ilyenről.


"Ennyit a nehézségről. Ha olyan egetrengetően nehéz lenne, akkor nem tudnának egymás utáni napokon vizsgázni meg egy nap 2 tárgyból."


Ilyen továbbra sincs.


"Hogy van-e élet a sok tanulás mellett? :D Ez most valami vicc? Vannak szakok, ahol jogosnak érezném a kérdést, de egyiket se indítja a BCE. Biztos sokat kell tanulni a BCE-n is, ezt nem vitatom, de azért nem ez az az egyetem, ahol ettől kéne tartani."


Hát azért nem hinném, hogy ez alkalmazott közgazdaságtan, pénzügy-számvitel, gazdaságinformatika, pénzügyi matematikus olyan marha egyszerű szak lenne... de egyébként egyetértek, ezek mellett is lehet bulizni... orvosi mellett is lehet... minden héten BME-s gépész, villamos, mérnökinfós haverjaimmal járok bulizni. Mesteres gépész haverom is van, valahogy ő is ge..cire ráér heti 2-3x is akár, pedig még bukott tárgya nem volt egyetemen. Na mindegy. Ez is csak egy vélemény.

2016. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket :) igazából azért érdeklődöm, mivel nem járok egyetemre, nem tudom mennyi indít nehéz/nem nehez szakokat pl a BCE :D ehhez csak ennyit fűznék. Végülis jelentkeztem gazdálkodásra, úgyhogy remelem fel is vesznek :)
2016. febr. 17. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!