Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak női gépészmérnökök?

Vannak női gépészmérnökök?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és idén fogok érettségizni. Gondolkozom rajta, hogy gépészmérnöknek menjek csak nem tudom hogy mire számítsak, mennyire elfogadott egy nő ebben a szakmában.

Fizikából és matekból ötös vagyok és voltan meg értem is, de nem emeltezem egyikből sem.



2016. febr. 13. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Biztos vannak. Ha ez érdekel akkor nyugodtan menj gépészmérnöknek, elég keresett szakma. Attól meg ne tarts hogy nem fogadnak el, ma már egyre több lány választja a mérnöki pályát. Egyébként meg nem szükséges az emelt színtű érettségi hiszen elég alacsony a ponthatár, a lényeg az hogy értsed a matekot és legyél elég szorgalmas, akkor nem lesz gond! :)
2016. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Azért én matekból elmennék emelt szintre. Kell hozzá a matektudás. Ha nem voltál eddig rossz matekból, szerintem egy 60-70 %-ra simán fel tudsz készülni belőle legalább.
2016. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Elég matekból az emelt szintű tudás, de nem kell elmennie belőle, kevesebb mint 3 hónap alatt felkészülni egy teljesen más típusú érettségire azért kellemetlen. Az meg a másik, hogy középszinten nagyon könnyű 90% felett produkálni, míg egy 60%-os emelttel (ha duplázással számolunk) "csak" 85% középszintnek felel meg.
2016. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Óbudai Egyetem vagy a SZIE ?
2016. febr. 13. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Egyik legjobb bnőm is gépészmérnöknek tanul a BME-n :) ő emeltezett matekból, de azt mondta h nem feltétlen kell az emelt, ha szorgalmas vagy akkor sikerülni fog a vizsga enélkül is
2016. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen elfogadott. Ha bírod, hogy körül rajongnak és lesik minden kívánságod akkor nem lesz baj. :D

Én a SZIE-t ajánlom. Alacsony a ponthatár, de magas szintű az oktatás. Az alacsony ponthatár azt jelenti, hogy könnyen bekerülsz, de az évfolyamok majd fele 1-2 éven belül lemorzsolódik. Tehát nem könnyű.

Ajánlani tudom a SZIE-n belül a MEZŐGÉPÉSZ szakot. Kereset, jól fizetett szakma. Ha kérdésed van írj bátran! :)

2016. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!