Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami jó tippet? Hogyan...

Valami jó tippet? Hogyan maradhatnék fent nagyon sokáig illetve, hogyan tudnék koncentrálni?

Figyelt kérdés
Alapból lassan tanulok. Fel kellene gyorsítani valamivel, hogy pl. 3 óra helyett egy óra alatt tanuljak meg valamit. Nagyon sok minden torlódik és félek, hogy érettségiig nem tudok mindent megtanulni. Valami gyógyszer, nassolni való vagy valami, amivel jobban megy a tanulás? Nektek mi vált be?

2016. febr. 14. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Eloszor aludd ki magad, igyal sokat. Utana probalj mindent elpakolni, hogy tudj a tanulasra koncentralni.


Masodik korben napi egy kave reggel vagy ebed utan mehet, segit ebren maradnod a konyv folott.


Ha eddig is kaveztal, akkor lehet hogy napi 1 energiaital is segit - de erettsegi miatt inkabb ne karositsd magad ilyennel. En is csak egy kemenyebb vizsgaidoszakban vasarolok ilyeneket.


Aztan persze lehet gyogyszerhez, drogokhoz is nyulni, de szerintem annyira nem fontos egy erettsegi hogy szetcseszd a szervezetedet.

2016. febr. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alvás nélkül hosszútávon nem nagyon fog menni, egyrészt mert létszükséglet (REM), másrészt meg mert a tanulás ekkor fejti ki a hatását igazán, alvás közben épül be a tudatodba az egész aznapi anyag. Nem éri meg kihagyni, kialvatlan leszel és még tudás nélkül is maradsz. Ha viszont egy-két alkalomra kell ráhajtanod nagyon, akkor ezeket javaslon:

- ne tanulj az ágyban, ne is legyen megágyazva, stb.

- mozogj közben valamit, sokkal dinamikusabb az egész (tornázás közben is lehet, de pl. ha mozgatod a lábaidat, mint egy zenére, nálam az is nagyon hatékony

- ne menjen tv, rádió, tehát beszéd (instrumentális zene lehet, ki kell tapasztalni, hogy neked elvonja a figyelmed vagy segít koncentrálni)

- ne egyél, mármint sokat, folyamatosan, egyrészt, főleg unalomból eszel, másrészt több vér jut a táplálkozási szervrendszerednek, kevesebb az agyadnak, tompább lesz az agyad, elálmosodsz

- koncentrálj adott ideig. Kb 25 perc az ideális, tehát pl. ennyit rászánsz a tanulásra, maximálisan koncentrálsz, csak azzal foglalkozol, majd tartasz 5-10 perc szübetet, aztán ismétlés (Pomodoro-technika)

- motiváld magad azzal, hogy minél több ember tudja, hogy vizsgára stb. készülsz, így mégjobban el akarod kerülni a kudarcot, igyekszel, hogy bizonyíts

Remélem segítettem, sok sikert!

2016. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Aludd ki magad, szerintem is ez a legfontosabb. Szerintem már önmagában ez megoldaná a problémáidat.


Fontos az is, h ne görcsölj. Minél inkább siettetni akarod a tanulást, annál kevésbé fog menni.


Gyógyszer, kv, energiaital, stb. tök felesleges. Jó leszel ezek nélkül is. :)

2016. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Stimaral cseppek, ENERGY terméke. Természetes összetevők. Nem mondható gyógyszernek igazából, koncentrációt javítja. Nővérem egyetemista, és konkrétan hajnal 3 után feküdt le a cseppek miatt. Én is elakarom kezdeni, mert érettségiig elég sokat kell tanulni. Ha érdekel, hogy kell szedni, írj nyugodtan, meg lehet meg is találod. 6000 forint körül van, de szerintem nagyon megéri az árát.
2016. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Sokat segítettetek. :)
2016. febr. 15. 01:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Huzamosabb ideig én sem javaslom az éjjeli fennmaradást, de vizsga előtt (nem közvetlenül a vizsga napja előtt, akkor tényleg aludj!) nekem a hideg szénsavas üdítőitalok voltak azok, amik fenntartottak (akkor is, ha nem volt bennük egy csepp koffein se).
2016. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!