Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogok érettségizni, de...

Most fogok érettségizni, de alig tudok koncentrálni a tételekre, tanulásra. Gyakran elalszom közben. Mit tegyek? Van valami jó tanulási módszer? Bilobil segítene? Vagy valami egyéb?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aludd ki magad, és utána tanulj.
2009. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén érettségizek. Tavaly tettem előrehozottat informatikából és angolból. Ha egy lehetőséged van, ne hagyd az utolsó hétre az összes tételt, inkább szépen apránként, én utolsó hétre hagytam és látástól vakulásig tanultam, szó szerint reggeltől estig megállás nélkül és borzalmas volt. Mást nem lehet tenni, mint kitartóan tűrni, és ébresztgetni magad, hogy tanulj. Akarat erő kell jócskán :)
2009. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Sok sikert Neked! :)

2009. szept. 6. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt-kora délután egy izmos KV ;)

Amúgy már most tanulod a tételekt? :O Én össz-vissz 3 napot, ha szántam rá (töri és magyar) meg a matekra egy hetet a szóbelik előtt (a matek előbb volt) és minden jól sikerült.

Mellesleg aludd ki magad előtte, kelj fel időben, esetleg délután is alhtasz egyet este meg irány időben az ágy. Most érettségiztem, komolyan nem akkora eresztés, mint aminek látszik :)

2009. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is: aludd ki magad, pihenj. Ha nem bírod tovább, ne erőltesd. Én tavaly érettségittem, egy hónap után itthon voltam két hetet idegkimerültséggel. Nem kívánom senkinek.


Ha elalszol a tételeken, akkor szállj fel pl. a buszra :D Nekem az sokat segített.

2009. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most elkezded tanulni? Mi kb csak februárban kaptuk ki a tételeket:D Amúgy ennyi idő alatt biztos lesz egy pár oylan nap amikor nem leszel fáradt
2009. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén érettségizek, átérzem a helyzetedet ;)


A legfontosabb, hogy előbb pihend ki magad. Inkább szánj egy héttel kevesebb időt a készülésre, és pihenj, hogy utána gőzerővel tudj mindent memorizálni, mint hogy kínozd magadat, és a kimerültséggel is küzdened kelljen a tételek mellett. Fontos, hogy ne tanulj folyamatosan órákon keresztül, háromnegyed óránként állj fel, mozogj egy pár percet, frissítsd fel a vérkeringésedet, és persze szellőztess! Furcsán hangozhat, de az oxigénhiányos levegő nagyon hátráltatni tudja az embert a koncentrációban. Egyébként az is sokat segíthet, ha kitapasztalod, mikor tudsz a legkönnyebben koncentrálni. Én például este 6 és 7 óra után állok neki általában tanulni, mert akkor vagyok a topon.

Ha rám hallgatsz, Bilobilt és egyéb bogyókat csak akkor szedj, amikor már tényleg semmi, de semmi más kiút nem maradt - maradj a végsőkig a természetes módszereknél ;)


Sok sikert és rengeteg kitartást kívánok! ^^

2009. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,aranyosak vagytok!

jófej az öfő, néhány tételt megadott már töriből,angol meg mindent :P

"nem akkora eresztés, mint aminek látszik" < hát ezt jó hallani :))

Grat, akiknek már megvan, és hajrá hajrá, akik még nincsenek túl rajta =]

2009. szept. 7. 15:57
 9/9 A kérdező kommentje:
*angolból
2009. szept. 7. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!