Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező Informatikus...

Programtervező Informatikus szakot az ELTE-n van értelme megjelölni ha csak középszintű matek és informatika érettségit csinálok? Vagy inkább maradjak a mérnökinfónál?

Figyelt kérdés
Csak mert azt halottam hogy a Prog.Infó az színtiszta matek, és középszinttel nem ajánlatos oda menni.
2016. febr. 14. 16:20
 1/3 A kérdező kommentje:
És melyik szakkal járnék jobban? Mérnökinfó vagy Prog.Infó?
2016. febr. 14. 16:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek, akkor mehetsz. Mindenhol kell a matek indulásnak a mérnökinfón is ugyanúgy. Az első félévben ugyanolyan nehéz a matek a két szakon. A mérnök infón fizika is jön hozzá, nehezítésképpen. Ha felvesznek gyakorolj a nyáron matekot.
2016. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó nehezebb, bár nem sokkal. Itt a fizika, meg az elektronika sem olyan vészes, csak a matekot tudd nagyon, ha a két szak valamelyikére készülsz! Nem baj, ha nem tudsz még programozni, alapoktól kezdenek mindenhol, de ajánlatos óráról órára készülni, mert sokan programozáson buknak el. Amint írtam, az egyetemen megtanulod az alapokat, de hogy mennyire jó programozó lesz belőled, csakis rajtad áll, hogy mennyire vagy szorgalmas, mert azért nem elég rászánni heti 1 órát, rendesen neki kell ülni és gyakorolni, gyakorolni..

Egyébként az mindegy, hogy közép érettségivel jössz, vagy emelttel, nem számít, csak meglegyen a pontod. Én mindkettőből közepet írtam (eleg jókat), és sikerültek a vizsgáim, míg voltak, akik emelttel jöttek, és sok tárgyból a vizsgáig sem jutottak..

2016. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!