Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A második egyetemi alapképzést...

A második egyetemi alapképzést mikortól kell fizetni és abba lehet e azt is hagyni következmények nélkül egy év után?

Figyelt kérdés

Nappalis államilag támogatott 6. féléves hallgató vagyok de szeretnék egy második szakra is jelentkezni szintén államilag támogatott levelezősre. Több kérdésem is lenne ez ügyben.

Ha jól tudom 12 félévet fizet az állam, ez azt jelenti, hogy az első képzésem 7 féléve után a második képzés első 5 féléve ingyenes és a hatodiktól kell fizetnem?

Más részről egy csoporttársam azt mondta a párhuzamos képzést mindenképpen fizetni kell vagy ha az első diploma megvan akkor is de erről nem találtam semmit.

Harmadik kérdésem pedig az lenne, hogy ott is első félév után ha úgy döntők, hogy nem akarom folytatni akkor visszafizetés nélkül abba hagyhatom?


Jó lenne egy gyors válasz utolsó nap, de kérem csak akkor írjatok ha biztosan tudjátok.


2016. febr. 15. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

csak ránézésre szerintem ez hasznos neked: [link]


Az első kérdésedre tudokc sak fixen válaszolni. Igen, ha az első szakod 7 féléves, utána már csak 5 félévet finanszíroz az állam, utána mindenképpen költségtérítéses és ha nem mesterre vagy felsőfokú szakképzésre mész amik 4 félévesek, akkor egészen biztos kalkulálj plusz pénzzel.

2016. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!