Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási képzést válassza...

Felsőoktatási képzést válasszam vagy inkább alapképzést a főiskolán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindenféleképpen szeretnék tanulni.Egyszer már nekiindultam a főiskolának, de otthonra anyagilag kellett a segítség, így dolgoznom kellett. Jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal, most 10 hónapos. Most kerültem abba a helyzetbe, hogy úgy érzem belevághatok ismét a tanulásba.Ha lejár a gyed és vissza kell mennem dolgozni,3 műszakba kell járnom. A csecsemő- és kisgyermeknevelői szakot néztem a comeniuson. Viszont ez így alapképzésben nincs levelezőibe, csak felsőoktatási képzésként. Ezért nem tudom, hogy érdemesebb-e bevállalnom az óvodapedagógust alapképzésben vagy a csecsemőset felsőokt.-ban? Ha az utóbbit választom és utána úgy döntök, hogy továbbmegyek alapképzés óvodapedagógusira, akkor is beszámítják a krediteket? Vagy csak akkor ha kizárólag a csecsemősre megyek alapképzésre? Lehet, hogy elég bonyolultan írtam le, de remélem így is érthető. Nagyon meg kell gondolnom a dolgokat, mert a kisfiamat sem tudom, csak úgy rábízni valakire, mert nincs ilyen téren sok segítség, csak a bölcsi marad, de akkor még csak másfél éves lesz. Egyébként azért is szeretnék tanulni, mert az előző munkahelyemre nagyon nem szeretnék visszamenni...Előre is köszi a segítséget!
2016. jan. 22. 12:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Csak hogy tiszta legyen a kép, még annyit, hogy érettségi+2év szakma után jelentkeztem anno főiskolára, de a szüleimmel laktam akkor még, ezért kellett őket segíteni. Azóta férjhez mentem stb, ahogy a nagy könyvben meg van írva :) most állok anyagilag úgy, hogy bele tudok vágni a dolgokba.A férjemmel és kisfiammal már külön élünk azóta.
2016. jan. 22. 12:47
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az óvodapedagósus jobban megérné.
2016. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!