Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem az egyetemre,...

Van esélyem az egyetemre, vagy inkább ne is próbálkozzak? (Regény)

Figyelt kérdés

(Csak akinek van türelme)


19 éves vagyok, esti gimnáziumban tanulok. A nappalit otthagytam, egy viszonylag igényes egyházi gimi volt, de kibuktam. Személyes problémáim voltak, nem érdekelt a tanulás, rengeteget lógtam ha épp nem átvergődtem a kettessel akkor buktam, a tanárok gyűlöltek, terhükre voltam, rengeteg probléma volt velem, teljesítményemmel, a magatartásommal úgyszintén. Képtelen voltam a beilleszkedésre, az alkalmazkodásra. Ősszel kiiratkoztam, a bizonyítványom szégyellni való, a tudásom szegényes. Általánosban 4,25 volt az átlagom a nyolc éves év végi eredményeim szerint, akkor még nem voltak problémák velem, nem voltam rossz tanuló. Csak ahogy jött a gimi, történt velem valami... általánosban sem tanultam, de legalább bejártam rendesen, figyeltem az órákon. Igazából nem is tudom hogyan kell tanulni, csak végszügséglet esetén amikor rá voltam kényszerülve akkor ültem le. A szüleim se tanultak velem soha, még alsós koromban se.


Tehát most esti gimnáziumba járok szeptember óta. 2 évbe van belesűrítve a 4 éves anyag. Jövőre érettségizek és eddig csak azért csináltam, hogy csináljak valamit meg ha már a 9-10 meg van akkor csak befejezem lesz ami lesz alapon. De ahogy telik az idő, kezdek rájönni, hogy én talán többet akarok az élettől mintsem egy egyszerű szakmában dolgozni, vagy egy gyárban robotolni, esetleg kikényszerülni külföldre mosogatni vagy bébiszitterkedni, stb. Minden nap látom, ahogy a szüleim kínlódnak, hogy megéljünk, nélkülözésben nőttem fel egy vidéki kisvárosban, egy ingerszegény környezetben.


Én nem ezt akarom, nem akarok csak egy egyszerű munkás lenni. Értelmiségi szeretnék lenni, meg akarok ismerni másféle embereket, tehát más körökben akarok mozogni, nem a primitív proli emberek között. Ne vegye senki magára, de eddig csak ostoba, képzetlen, barátaim voltak akik csak éltek a nagyvilágba, tipikus igénytelen, céltalan, ami a szívemen a számon bunkó típusú emberek. Elég volt belőlük, és nagyon jól tudom, mit beszélek. Rájöttem, hogy én nagyon nem ilyen vagyok.


Szeretnék továbbtanulni, de sajnos már csak egy évem van az érettségiig, a másik hogy nagyon hiányos a tudásom. Eddig magasról sz_rtam az egészre, mindig halogattam a tanulást, ha meg elő is vettem a könyvet állandóan elkalandoztam. Kb. a tanulás abból áll nálam, hogy 10percig olvasom 40percig pihenek/telefonozok nézek ki a fejemből stb. pedig fordítva kéne lennie.

Régi vágyam a pszichológus/pszichiáter szak, de erről már lemondtam mert úgy se kerülnék be, az angolom nagyon gyenge.

Bioszból tudok a legtöbbet és még érdekel is, és inkább vagyok reálos mint humános, de igazából nem sok különbséggel. Nincs konkrét elképzelésem, de bioszból szeretnék érettségizni, plussz informatikából ami már adott volt az iskola által. A cél egy olyan 3-4-5-ös érettségi, tehát semmiképp sem a kettessel való átvergődés ami lenne egyébként...


Kb úgy állok most, hogy matekból a 9-es anyagot tudom egy gyenge 2-es szintre, a 10-est olyan 2-es 3-as szintre.

Töriből 3-asra kisérettségizem a két éves anyagból.

Bioszból 4-esre írtam az érettségi feladatlapot, de ami a tudást illeti inkább olyan 3 szinten vagyok. 3-as is voltam belőle, de nulla tanulással.

Angolból épp hogy átmentem, nagyon nem megy. Se nyelvtan, se szókincs. Egyszerűen 0. Csak ami a netezésből, filmnézésből rám ragadt.

Az infót azt tudom.

Nyelvtanból is szintén alig tudok valamit, 1-es 2-es szint kb.

Irodalomból buktam.

És még jönni fog a 11-12.-es anyag ami teljesen új lesz.


Szerintetek van esélyem 1 év alatt felhozni magam 3-as feletti szintre mindenből szinte a nulláról? Mennyi tanulás szükséges hozzá? Tényleg szeretném megcsinálni, bár én is látom, hogy mennyire reménytelen.


Köszönöm a válaszokat.


2016. febr. 16. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eleted rajtad mulik. Pont annyi eselyed van, amennyit raaldozol a megvalositasra. Ha eleve ugy allsz hozza, hogy remenytelen, akkor az is lesz. Ha ugy allnal hozza, hogy osszeszoritom a fogamat es megcsinalom, akkor sikerulni fog.

Persze, tanulni kellene - napi tobb orat.

Akarhogy is dontesz - tanulsz az egyetemert vagy feladod - LEGALABB az erettsegid legyen meg!

Barhogy is dontesz, drukkolok :)

2016. febr. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én két lehetőségere gondolok:

1. Bioszból és infóból nagyon felpörgeted megad, a többi tárgyból meg legyen meg a kettes, legyen így meg az érettségi és pontduplázással jelentkezz olyan helyre, ahol az előbbi kettőből tudsz felvételizni.

2. (Ha az előző verzióban a felvételi nem sikerül, és tudnának / hajlandóak még egy évet támogatni otthon) érettségiig csak az érettségi tárgyakkal foglalkozz, hogy a lehető legtöbb hozott pontod legyen, és egy újabb évet szánj rá arra két tárgyra, amiből felvételizni szeretnél.

Ebben az lehet a buktató, hogy ha teljes állást vállalsz, akkor nem fogsz eleget tanulni, ha egy évig nincs kontroll, akkor lehet, hogy nehezebben motiválod magad, és a több idő olykor kevesebb, mert mindig azt érzed, hogy "még ráérek":S Szóval ebben az esetben félállást vállalnék, és min. előkészítőre beiratkoznék, hogy legyen valaki, aki "hajt és ellenőriz".

Én egyértelműen megpróbálnám. Semmi vesztenivalód nincs, és még fiatal is vagy:)

2016. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed, jók a motivációid.


Le kell érettségizni minél jobb eredménnyel (de végülis bárhogy, csak sikeres legyen) és utána ha nem jók a pontszámaid, és tudod hova akarsz menni fel lehet készülni külön emeltszintűkre bármiből max 1 év alatt. Az angolt szintén meg lehet tanulni.


Keresd meg, hogy miben vagy tehetséges! Keresd meg, hogy igazán mi szeretnél lenni legjobban! Bármilyen irreálisnak tűnik egy cél elsőre, ha igazán akarod és teszel érte, akkor el lehet érni.


Én gyenge tanuló voltam az általános iskolában és nem voltam igazán jó a középiskolában sem, pedig egy nem túl erős szakközépbe jártam. Az egyetemre nem is vettek fel elsőre. De 1 évet érettségi után rászántam és mindent 1 lapra tettem fel. Felvettek egy nagyon jó egyetemre és ma habilitált egyetemi docensként azzal foglalkozom amit mindig is szerettem volna.


Hajrá!

2016. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!