Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább? Többi...

Hova menjek tovább? Többi lent kérdésem még lent.

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős. Nem tudom mit válasszak, én a gyógytornászon, pszichológuson és a védőnőn gondolkozta. Mindenféle képen az egészségügyben gondolkozom valamilyen szinten és az is fontos hogy emberekkel tudjak dolgozni. Tudnátok mondani pro és kontra érveket a szakok mellett? Ami a legjobban tetszene iskola az a SE és ELTE.

Emelt biológia fakultációra járok ahol az eddigi tanulmányom elég sikeres(5) Ahogy számolgattam a felvi.hu-n olyan 418 pont jött össze (csak besaccoltam de ezek majdnem biztosak tehát a középiskolai eredményeim:irodalom,nyelvtan,töri,angol,biológia=5 matek=3 pluszba nyáron meglesz a nyelvvizsgám (attól sem félek mert egy középszintűt mindenféle képen összehozok) szóval ez +28pont.

Az érettségit is belőttem nagyjából ami ilyen lenne:

Magyar:90%

Töri:80%

Angol:80%

Matek:50%

Biológia:80%(emelt)

és így jön össze a 418 pont. Tudom hogy kár ilyen valótlan értékekkel számolni,mert ezek nem biztosak,de szerintem magamhoz képest elég reálisak.

Viszont ha mégsem lesz elegendő pontom akkor láttam hogy van lehetőség ilyen OKJ-s szakképesítés hozzáadására ami +24 pont. Találtam is egy olyat ami érdekel (csecsemő-és gyermekápoló) és igen tudom hogy pszichológia szakon ezt nem veszik figyelembe de a másik kettőnél igen. Viszont ez a képzés 10 hónap,így lecsúszok arról hogy rögtön gimi után menjek tovább gyógytornásznak/védőnőnek/pszichológusnak és ez azt jelenti hogy egy évet "halasztok", de attól még azok a pontok ugyan úgy érvényesek csak pluszba hozzájön ez? Vagy hogy van ez? Nagyon rossz lenne halasztani?



Kérlek ha bármi észrevételetek van, vagy tippetek az érettségihez (emelt biosz főleg :D ) akkor írjátok le, ahogy azt is hogy ti melyik szakot választottátok/választanátok és miért.Előnyök-hátrányok.

Próbálok én is nagyon tájékozódni az internetem, de örülnék ha segítenétek.


Nagyon szépen köszönöm aki elolvassa és válaszol!



#továbbtanulás #érettségi #OKJ #ELTE #pont #emelt biológia fakultáció
2016. febr. 16. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Először mindenképp az egyetemet próbáld meg, ha arról lecsúsznál akkor még ráérsz OKJ-ra jelentkezni.


Amúgy ha tényleg lesz 418 pontod, az az orvosira is elég lenne, nem hiszem hogy a védőnő vagy gyógytornász képzésen ennél több kéne. (Mondjuk orvosihoz kéne a biosz mellé egy fizika vagy kémia érettségi is.)

A pszichológust én kizárnám alapból ha egészségügyben gondolkozol, itthon mindenütt bölcsész karokon folyik ennek a képzése, ami persze nem determinálja alapból, hogy ezek bölcsész végzettséget adnak, de erősen rányomják a "bélyegüket", legalábbis hallomásból így tudom.

2016. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!