Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az lenne a bajom hogy mar 8...

Az lenne a bajom hogy mar 8 adikas vagyok es nem tudom mi akarok lenni?

Figyelt kérdés
A helyesirast ne nezzetek mert telefonrol nem szoktam figyelni
2016. febr. 16. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ennél egy nagyobb problémád is.
2016. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudhatnánk ennyiből, ez-e a bajod?
2016. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kellett nektek be adni a papírt?-??
2016. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem baj :)

Igazából azért vannak az általános tagozatos gimnáziumok, hogy felkészítsenek az érettségire és kinyomozzák az évek alatt, érettségiig, hogy mi akarsz pontosan lenni.

Ha van már bizonyos dolog, amiben különösen jó vagy és szereted, pl. biosz vagy magyar, akkor mehetsz ilyen tagozatokra is, mostanában nagyon divat tagozatos osztályt indítani.

Ha tényleg nem tudod, miben vagy jó, nyelvtagozatra is mehetsz, a nyelvek mindig jól jönnek, különösen a különleges nyelvek.

Ha nem is biztos, hogy tovább szeretnél tanulni felsőoktatásban, akkor jobb, ha szakközépbe mész, bármilyen szakmára :) Ott legalább megtanulsz egy szakmát, és ha később rájössz, hogy mégse tetszik, más OKJs képzésre is átmehetsz, vagy onnan is tudsz majd egyetemre, főiskolára felvételizni, érettségi után.


Szóval nem, nem baj, hogy nem tudod, mi akarsz lenni, azért van középiskola, hogy kitalálja, mi szeretnél lenni 4-5 év tanulás után :)

2016. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Pénteken lejárt a felvételi határidő... Valahova csak jelentkeztél.
2016. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi akar lenni, és hova jelentkezett, nem feltétlenül függ össze. Nekem is ez a "bajom", egész egyszerűen eddig nem sikerült egy tanáromnak sem megszerettetnie velem 1 tantárgyat sem, magyarból vagyok nagyon jó, magyar szak meg nincs. Viszont nekünk találták ki az általános szakot, majd ott kialakul. Remélhetőleg... Egyébként szerintem ez a legrosszabb helyzet, inkább egy olyan álmot kergetnék, ami reálisan nézve elérhetetlen, minthogy semmit.
2016. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általános gimis osztályba menj vagy nyelvi előkészítő és bőven ráérsz még akkor kitalálni mi akarsz lenni.
2016. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!