Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Gyógyszer-vegyészmérnök...

BME Gyógyszer-vegyészmérnök mesterképzésre mennyire nehéz bejutni?

Figyelt kérdés
És olvastam, hogy kémia alapszakot teljes beszámítással elfogadják viszont sima vegyészmérnöki mesterre már nem, ez igaz?

2016. febr. 18. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazok a feltételek, mint a vegyészmérnöki MSc-re.
2016. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2016. márc. 13. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi nem olvastam el rendesen a kérdést. Nincs jelentősége, sok volt ELTE-s jár a vegyészmérnöki MSc-re (még folyamat szakirányra is) is, és nem kell semmit se pluszba (vagy csak egy-két tárgyat) végezni. Ha a felvételizel elég egyszer előadnod a szakdolgozat anyagát, ha több VBK-s szakra felvételizel egyszerre.
2016. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :) És egy ilyen "plusz" tantárgy csinálás milyen? Ugyanis azon gondolkodom, hogy az SZTE kémia alapszakja után jelentkeznék a BME-re gyógyszer-vegyészmérnökire, viszont ha nem fogadnák el, nem tudom hogy ez a kreditelismerés, illetve további kreditek szerzése ami nincs meg de kell a szakhoz hogyan zajlik.
2016. márc. 14. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy írtad. Gyógyszer Msc esetén teljes kreditbeszámítás van, tehát nem kötelező semmit sem elvégezned a Bsc-ből (maximum ajánlhatnak bizonyos tárgyakat). Ha vegyészmérnök Msc-re mész, akkor lehet hogy előírnak pár tárgyat, ami 2 féléven belül el kell végezned.
2016. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megnyugodtam :) köszönöm! :)
2016. márc. 14. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!