Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene nekem továbbta...

Valaki segítene nekem továbbtanulás ügyben?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, de még azt sem tudom, hogy mi lesz a választott tárgyam, azt meg pláne nem, hogy hol szeretnék majd érettségi után tanulni. Mindenképpen főiskolában/egyetemben gondolkozom, de azt sem tudom, hogy mégis milyen irányt kellene választanom.... Most nem azt várom, hogy döntsétek el helyettem vagy mondjátok meg, hogy "márpedig legyél toxikológus", hanem csak jó lenne, ha valaki egy kis iránymutatást tudna adni vagy nem is tudom mert nincs senki, akivel erről tudnék beszélgetni. Ha valakinek van kedve, ideje ezzel foglalkozni, akkor az írjon nekem privátban. Előre is köszönöm!
2016. febr. 21. 10:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, igazából nálam ez folyamatosan változott... Kiskoromban állatorvos akartam lenni (mint szerintem a legtöbb gyerek:) )aztán általánosban a történelem volt a kedvencem és régész szerettem volna lenni, majd németet akartam tanulni a gimnáziumban, de hirtelen meggondoltam magam és emelt matek-informatika tagozatra mentem és mérnök ("többféle") akartam lenni, aztán rájöttem, hogy talán inkább az angol érdekel....Most meg már fogalmam sincsen, hogy mit akarok vagy, hogy akarok-e egyáltalán valamit.... A hobbijaimmal is hasonlóképpen vagyok, már vagy egy tucat dolgot kipróbáltam és valahogy egyiknél sem éreztem azt, hogy ezt nekem találták ki. A szüleim pedig sosem segítettek az ilyen döntésekben, mindig rámhagyták, hogy csináljam, amihez éppen kedvem van, ezért is vagyok ebben a kérdésben is ilyen tanácstalan mert akármikor kérdeztem tőlük ezzel kapcsolatban bármit is mindig azt válaszolták, hogy "mindegy, majd eldöntöd"....
2016. febr. 21. 12:18
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
egyetemeken amúgy a vizsgák kivéve matek fizika, tehát reál szakok kivételével, szóban történnek. Nálunk is csak első évben volt pár írásbeli, utána már csak szóbelik.
2016. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, de az olyan tárgyakkal pl. irodalom, földrajz vagy történelem nincsen problémám szóban mert csak elmondom, amit meg kellett tanulnom, amit elvárnak tőlem, de a nyelvek valahogyan olyan mások mert ott mintha az lenne az elvárás, hogy te a semmiről is kb. órákat tudjál zengeni. Nekem meg ez nem megy mert alapból nem vagyok egy beszédes típus és normálisan, értelmese fejezem ki magamat, de nem szoktam túlkomplikálni és bár ez írásban nem látszik :) szóban a lehető legegyszerűbben, legrövidebben igyekszem kifejezni magamat.
2016. febr. 21. 12:31
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
csak az a baj hogy ilyen btk-s szakokkal max annyit érhetsz el hogy lesz egy diplomád, de elhelyezkedni nem nagyon fogsz tudni benne. Én azt mondom, hogy ha mindenképp felsőoktatás, akkor embereld meg magad és válassz olyan szakot ami meg is éri. Még ha nem is gazdagszol meg belőle, de stabil munkahely. Egészségügy nem vonz?
2016. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

ELTE-n van szakfordító vizsga, akármilyen bsc diploma jó hozzá. Miért nem keresel egy olyan helyet, ahol könnyen bsc-hez jutsz és nem kell beszélni (nekem is a jogi vonal jutott eszembe, ha nem is jogász, de egy igazságügyi igazgatási?) és utána szakfordító vizsga és embert sem kell látnod, ha nem akarsz.


(Amúgy ha egy készség hiánya így megkeseríti az életed, akkor nem elfogadni kéne, hanem fejleszteni, tenni ellene. Pszichológus sokat tud segíteni ám! Az ember nem bátornak születik, csak szembe megy a félelemmel és idővel az elmúlik.)

2016. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az egészségügy nem vonz és tudom, hogy az ilyen szakokat büfészaknak tartják, lehet, hogy van is benne igazság, de nekem például van pár ismerősöm, aki szépen meg tud élni belőle. Nyilván nem mindenkinek sikerül és sokkal jobb lehetőségek vannak pl. egy villamos mérnök diplomában, de azért az túlzás, hogy nem ér semmit a bölcsészkaros végzettség.

Erre a megoldásra még nem is gondoltam, majd jobban utánanézek ezeknek.

Amúgy dolgozom ezen, próbálok változtatni mert nagyon zavar, de sajnos ez nem olyan egyszerű...

2016. febr. 21. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!