Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es tanuló. Mist néztem hogy a felsőoktatásba valo jelentkezés feltétele egy középfokú nyelvvizsga. NKE-RTK-ra szeretnék menni. Mar egy jóideje tanulom az angolt, négyes vagyok belole, eleg jol megy. Tanárt sajnos nem tudnek fizetni. Egyedül fel lehet készülni? Nektek sikerult? Mindent mondjatok el, amit tudtok!:)
2016. febr. 21. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet készülni.


1000 kérdés 1000 válasz szóbelire.

Dohár Péter Kis angol nyelvtan a nyelvtanhoz.

Gyakorló feladatokkal tele az internet.


Ingyenes beszélgetőtárs kereső: italki.com Írsz olyannak, aki magyarul akar tanulni és eredeti angol és Skype-on dumáltok, leveleztek. Kijavítjátok egymást.


Itt pedig kijavítják, amiket írsz, ha feltöltöd, kb. egy órán belül (natív angolok): lang-8.com


A hibajavításokat nézd át, ha nem érted, miért az, visszakérdezhetsz és ennyi. Önállóan is lehet tanulni.


Mellette szabadidődben könyvet olvashatsz, filmeket nézhetsz, stb.

2016. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár most nem vagyok képbe, hogy akkor msotmár behozták-e a nyelvvizgsás történetet-e vagy sem.

Én nem tudom, hogy te milyen gyorsan tanulsz, mennyi az időd stb. én a saját tapasztalataimat leírom.

Én 12. év elején döbbentem rá, hogy nem fognak felvenni nyelvvizsga nélkül (kellett a pont). Elkezdtem járni magántanárhoz, hetente 2x 90 perc. Sok házi feladat, és ott javítottuk ki beszéltünk meg minden. nyelvvizsga előtti időszakban heti 3x mentem 90 percre, hogy jobban belehúzzak. Kezdéstől számított 7. hónapban letettem a nyelvvizsgát, 8. hónapra kiderült, hogy meg is lett komplexen. Én azt vallom, hogy jó magántanár, sok házi feladat, olyan témák nézegetése youtube-n amik érdekelnek. Lányként és sok beauty témában néztem videókat. kidolgoztam folyó szövegben a különböző témákat, de természetesen ez a fogalmazásom miatt kellett. TELC egynyelvűre mentem. Had mondjam el azért, hogy volt némi elkeseredésem előtte. mert én a BME-t vallottam, hogy az a nekem való. Kétnyelvűre mentem de csak írásbelire és meghúztak.

Sok sikert! :)

2016. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt honnan a túróból vetted, hogy a felsőoktatásba való bekerülés feltétele a középfokú nyelvvizsga?

Egyébként persze tedd le, mert a diplomának valóban feltétele lesz, az első nagyon jókat írt. A vizsgagafelkészítő könyvet csináld végig, aminek kulcsa van, azt magad is tudod ellenőrizni, az írásfeladatokat meg add oda a tanárodnak, csak hajlandó kéthetente egyet kijavítani. Olvass sokat, nézz filmeket és beszélj, akivel csak tudsz.

2016. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!