Katolikus hittan alapjai?

Figyelt kérdés
Én csak hosszú könyveket találtam, amiben sok a rizsa, nekem pedig nincs sok időm felkészülni. Egyházi középiskola szóbelijére kellene egy kis alap hittani tudást szereznem. Valaki linkelne olyan oldalt, ahol az alap hittani dolgok le vannak írva (vázlatpontokba szedve/egyszerűen)?
2016. febr. 21. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvass bibliát, pár konkrét, fontosabb történetet olvass el, a többi nem lényeg. :) Csak van otthon bibliátok. :DD
2016. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D lehet gáz, de tudtommal nincs itthon biblia... mondjuk senki se vallásos a családból.

Alapfogalmakra lennék kíváncsi amit ha megkérdeznek nagyjából tudjam.

Bemásolom a konkrét szöveget, hogy mit kérnek:

"Alapvető hittani tájékozottság, ismeretek felmérése. Pld. főbb egyházi ünnepek, a Szentírás legismertebb alakjai, hittani alapfogalmak: evangélium, Szentháromság, keresztelés, szentáldozás."

Gondolom ezen kívül van még pár dolog amit jó ha tudok.

2016. febr. 21. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az online biblia :DD

Itt megtalálod az összeset, a főbb alakok sztoriait, a fogalmakra pedig rá tudsz keresni :)

2016. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. febr. 22. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!