Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 évesen újra járhatom a...

18 évesen újra járhatom a gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Most jöttem csak rá, hogy mennyire elrontottam és kidobtam az ablakon 4 évet. Az érettségim sem biztos, hogy meg lesz, sőt.. elképzelhető, hogy nem is érettségizhetek mert megfogok bukni. Nem szeretném nagyon részletezni a miérteket, a kérdés adott. Azt szeretném tudni, hogy 18 évesen lehetséges/megérné e újra járni egy gimnáziumot, másik városban(Debrecen), más közösségben? Tartalmas és emlékezetes diák éveket szeretnék, és tanulni, egy erős érettségit szerezni, hogy utána főiskolára mehessek. A mostani iskolámban eltöltött 4 év egyenlő a semmivel, annak idején csak hasraütés szerűen választottam, és mostanáig úgy voltam vele, hogy majd lesz valami. Esetleg ha valakinek vannak személyes-hasonló tapasztalatai, azt is szívesen fogadnám.


18/F



2016. febr. 21. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet újrajárni, és értelme sincs, hiszen már van az első három évfolyamról bizonyítványod. Az állam nem fg étszer ingyen tanítatni. Még van 2 hónapod, tessék nekiállni tanulni és érettségizni, ne előre eldönteni a sikertelemséget.
2016. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Estin lehet leérettségizni csak, ha most nem sikerült.
2016. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Késő bánat.
2016. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem járhatod újra. Ha most megbuktatnak, akkor csak az utolsó osztályt járhatod újra.

És nem is érné meg.

Inkább egy évet otthon maradsz és abból a két tárgyból felkészülsz rendesen az érettségire, ami a továbbtanuláshoz kell, meg tanulsz nyelvet. Közben eljársz előkészítőre / tanárhoz és kész.

2016. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!