Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntsem el, hogy melyik...

Hogy döntsem el, hogy melyik középsuliba/gimnáziumba menjek?

Figyelt kérdés
Eddig meg volt az elképzelés,tudtam melyik suli, tudtam hogy jól fog az agyam és tudtam hogy nagyon érdekelnek a természettudományok. Tudtam hogy orvos szeretnék lenni. Tudtam hogy segíteni akarok másokon,boldognak akarok látni másokat. De valamiért mégse. Egyszerűen imádom a művészeteket. Szívesen táncolnék, színészkednék, fotóznék, rajzolnék. Ezt nem csak úgy írom, mert tudom hirtelen nem lesz tehetségem semelyikhez, de van érzékem ezekhez. Táncolnék, hisz nálam a mozgással nincs baj, sportolok, versenyszinten kézilabdázok, jó mozgásom van a tánchoz. Elég jó vagyok a színészkedésben, igazán beletudom magamat élni a színpadom bármilyen szerepbe.(Más is mondta,nem csak a fejemből pattant ki.) A fotózásról meg csak annyit írnék, hogy régi vágyam, egyszerűen nem tudok benne mit nem szeretni. A rajzolás, szinte hozzám van nőve a rajzlap és a ceruza. De e mellett nem tudom kiverni a fejemből hogy ha orvosnak tanulnék,akkor pénzügyileg csodás életem lenne és biztosítva lenne a jövőm.Lehet hogy segíteni akarok másokon és boldognak akarom látni őket, de én vajon boldog lennék?

2016. febr. 22. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az a célod, hogy segíts másokon, és boldognak lásd őket, és így is lesz, akkor elérted a célod, valószínűleg boldog leszel. Ezt előre senki nem tudja megmondani. Ezek, amiket leírtál, hobbinak jók, de 14 évesen erre alapozni a jövődet... én nem ajánlom. Ezeket mind lehet csinálni gimnázium mellett is. Azt mondom neked, hogy ha van lehetőséged arra, hogy egy jó reál szakos gimnáziumba menj, akkor tedd azt, és lesz időd mellette ezeket a művészeteket gyakorolni, és 4 éved arra, hogy kitaláld mit is szeretnél csinálni. Hajrá :)
2016. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átgondolom. :)
2016. febr. 23. 07:54
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább egy erős reál középiskolába menj és mellette járhatsz rajz, fotó, színjátszás szakkörre, táncórára, aztán majd eldöntheted, hogy később mit szeretnél csinálni, de a továbbtanulás és egy erős, jó megélhetést biztosító reál szakma lehetőségét ne vesd el.

akár a művészetekből is lehet jó megélhetésed egy nap, de ez messze nem olyan biztos, mint egy reál szakma. egy orvosi diplomával a zsebedben is kiállhatsz a színpadra játszani, vagy táncolni, ahogy rajzolhatsz, vagy fényképezhetsz is. viszont színészként legfeljebb csak eljátszhatod az orvost, életet menteni és gyógyítani nem fogsz tudni orvosi diploma nélkül. a tánc karriert pedig könnyen derékba törtheti egy sérülés, vagy betegség


a fotózást ajánlom a legkevésbé, mert mióta mindenki fotózik és mindenkinek van fényképezőgép a telefonjában is, azóta egyre kevésbé lehet belőle megélni. nem lehetetlen, ha jól csinálod és elég kitartó vagy, de sokkal nehezebb és esetlegesebb, mint bármelyik másik téged érdeklő dologból.

2016. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!