Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egyetemen csillagászattal...

Ha egyetemen csillagászattal szeretnék továbbmenni akkor középsuliba (gimnáziumba) milyen tantárgyból kellene felkészülnöm, hogy bekerüljek?

Figyelt kérdés
Remélem nincs kémia benne jó persze alapkémiai ismeretek gondolom kellenek de ugye kémiából nem kell érettségiznem vagy felvételiznem ahhoz h csillagászatra bejussak? Ha jól tudom földrajz is kell.
2014. máj. 5. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n nézd meg a szak követelményeit.
2014. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2014. máj. 5. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Matematikai, fizika, infó. Ezeket nyomd, ahogy csak tudod. Ahogy mondani szoktam a csillagász elméleti fizikus, az meg fél matematikus. Alapkövetelménynek TTK-s tárgyak vannak, de ez valóban megtudod nézni a fentebb vázolt oldalon. Amit a későbbiekben nagyon tudsz kamatoztatni, az a programozás. Matematikából meg fizikából annyira nagyon nem tudsz felkészülni, ott csak a nagyon jó érettségikre hajts, infóból meg ne ilyen ökörségekkel foglalkozz, mint az Microsoft Office termékcsalád, amit egy félfogyatékos bakkecske is tud alapszinten kezelni, hanem programoz, annak nagyon nagy haszna lesz a későbbiekben, mint már mondtam. Amennyire én tudom a felvételinél jó a földrajz érettségi is, de elhanyagolható mennyiségű földrajz van a csillagászatban, ez sokkal inkább fizika.
2014. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!