Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatási,...

Igazságügyi igazgatási, emberi erőforrások, vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
11. Osztályos tanuló vagyok. Ezt a három szakot neztem ki magamnak. A bajom az, hogy nem igazan kedvem a matekot, es nem is vagyok tul jo belole, amikhez van kedvem, azt megtanulom, amihez meg nincs, azt nem. Hozzam talan az emberi erőforrások áll, mert ugy Hallottam hogy itt nem olyan kemeny a matek, mint a nemzetközi gazdalkodason. Az igazságügyi igazgatási pedig egy mentőöv szak. Kinek mi a véleménye?
2016. febr. 22. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az utóbbi két képzés (HR, NG) alapvetően közgazdász szakok, így ott elkerülhetetlen legalább 2-3 félév tisztán matekos tárgy, és még legalább kétszer ennyi, ami erősen a matekra épül. Egyáltalán nem vészesek, egy erős matek 3-as érettségivel elvégezhetőek, de ha elhatároztad, hogy nem akarsz matekozni, akkor a HR se lesz jó neked. Egyébként (szerintem) az NG a legpiacképesebb ezek közül.
2016. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Néhány éve én is ezeket a szakokat néztem ki, úgyhogy tudok nyilatkozni ha még érdekel, hisz úgy is csak jövőre jelölöd meg őket. Igazságügyi igazgatási szakon tanultam és a törzsanyag jó részét a polgári eljárásjog-büntető eljárásjog-ügyészségi és bírósági ügyvitel teszi ki, a gyakorlati ismeretek az utolsó félévekre koncentrálódnak, szerintem el lehet vele helyezkedni, a határozatszerkesztésre (ami a jogászok rémálma) szintén hangsúlyt fektetnek (elmélet és gyakorlat is) valamint az ügyvitelre. Ha ügyészségen akarsz egy jogi osztályon vagy bíróságon, esetleg ügyvédi irodákban egy jogász mellett, akkor választhatod, mert ezekre a tevékenységre az ezen szakon végzett hallgatók is képesebbek.


Emberi erőforrások szak szintén új, akár az igazságügyi igazgatás, és mivel ezen a területen is láttam dolgokat, mondhatom, hogy egyelőre picit szétszórt volt, (2012-13-ban indult évek) mára már gazdaságibb irányt vett jobb helyeken. Egyelőre hasonlóan az igazságügyi igazgatási szakos hallgatókhoz még kérdéses, hogy ki fogja őket felszívni.


A Nemzetközi gazdálkodás viszont már bizonyított, így én is ezt ajánlom, a szakon kötelező 2 nyelvből a szakmai közép, révén, hogy a multinacionális cégek jelenleg is szakember problémákkal küzdenek, nyelvszakos végzetteket viszont mégsem tudnak alkalmazni, hiszen gazdasági ismeretekkel nem rendelkeznek, az angol az kötelező természetesen) főként Budapesten, de szerte Nyugat-Magyarországon és főként a megyeszékhelyeken keresett aki itt végez. Ha a HR-t vagy az NG-t választod akkor nevesebb egyetemen érdemes. BME-n nyelvoktatás kiemelkedő ilyen téren, BCE-n a gazdasági irányultság, BGF-n pedig növekvő duális lehetőségek.

2016. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!