Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász szakmában mik számíta...

A jogász szakmában mik számítanak előnynek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokat számít, melyik egyetemen végeztem, legalábbis a munkaadók szemében. Én a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi karán szeretnék végezni. Szerintem (ahogy hallottam legalábbis) ez egy erős kezdés.

Jelenleg építőiparban tanulok, mérnöki szakon, de egyáltalán nem tetszik nekem. Itt hallottam, hogy az építőiparban például hatalmas különbség van egy Debreceni Egyetem és egy BME között, mert a BME-ről elkapkodják az embereket, a Debreceni meg fele annyi fizetésért találhat munkát.. Az első kérdésem tehát, hogy Jogász szakon a Debreceni egyetem és ennek a Budapesti társa között mekkora a különbség a munkaadók szemszögéből?

+ Néhány tanárom is mondogatja mindig ezt a felfogást hogy a Budapesti magyarok szemében "Van Budapest, és van Magyarország többi része, a tanyasiak". Ez mennyire van így?


Ezen kívül érdekel még, mit tehetnék, hogy könnyen elhelyezkedjek egy ilyen szakon? Olvastam már a témában interneten, elvileg Német nyelven szinte lehetetlen elhelyezkedni, az Angol kell a legtöbb helyre, Angol középfokú nyelvvizsgám pedig már van.

Előny-e tehát a jobban fizető munkaadók szemében, ha rendelkezek egy emelt nyelvvizsgával Angolból, esetleg más nyelvből is, mint Francia, Japán, Orosz, ilyesmi?

Könnyen tanulok nyelveket, ha beszélnék tárgyalási szinten több nyelvet, könnyebben elhelyezkednék?

Mennyire fontos tehát a nyelv, és a nyelvek száma?


Az utolsó kérdésem pedig, hogy a nyelven és az iskola erősségén, amit választok, milyen tényező lehet ezen a szakon, ami előnyhöz juttat engem? Ha már csinálom, szeretném a legjobban csinálni. Nem akarok semmit a véletlenre bízni.



2016. febr. 22. 16:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Eddig nem vettem komolyan az iskolát, nem tanultam komolyabban, így kevés pontszámom miatt nem vehetnek fel az államilag támogatottak közé.

Az életemet egy 3 millió forint környéki adóssággal kezdem, és a jogász szakma ahogy itt az interneten olvastam, nem éppen az agyon fizetett szakmák közé tartozik.

Ezért érdeklődök most, mik a kilátásaim ez ügyben.

2016. febr. 22. 16:25
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

A jogász szak az egyik legsokoldalúbban hasznosítható diploma. Ha elvégzed, munkanélküli már tutira nem leszel, az meg csak rajtad múlik, hogy meddig jutsz el, mire viszed.


Én mindenképp pesti képzést javaslok, ELTE, KRE, PPKE - mindegyik színvonalas képzést nyújt és több a kapcsolatépítési, gyakorlati lehetőség.


A diplomához mindenképpen kell egy középfokú nyelvvizsga, minden más csak plusz. Jogászoknál az elhelyezkedés nem elsősorban a nyelvismereten, mintsem a szakmai tudáson múlik, de ha pl. köztisztviselőként helyezkedsz el, akkor a nyelvvizsgáidért pótlékot kapsz, ami szépen kiegészíti a fizudat.

2016. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Károlit ne, a többi budapesti a legjobb. Illetve Szeged erős még.

Debrecent nem tudom.


Nyelvtudás fontos még, meg hogy legyél nyitott, érdeklődő a jog iránt, ne csak magold (sőt, ne magold), hanem értsd, szeresd, kövesd... Kell hozzá érzék és kitartás is.

2016. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A debreceni pont nem a legjobb sajnos :/ Nem lehúzásból írom, de én azt hallottam, hogy nagyon könnyű, túlságosan teljesíthetőek a vizsgák és még szinte a puskázás is megengedett. Azért jobb, ha az ember egy olyan helyre jár, ahol nagyobb a követelmény. Én Pestre járok, a pesti jogi egyetemek bármelyikét ajánlom (kivéve KRE).

Tényleg fontos, hogy szeresd és értsd, illetve hogy munkálkodj, például írj majd TDK dolgozatot, az nagy előny a későbbiekben és a sok nyelvtudás. Elvileg aki legalább 3 nyelvet beszél anyanyelvi szinten, az nagyon jól el tud helyezkedni. Az már más kérdés, hogy szerintem a végzettek nagy része nem beszél ennyi idegen nyelvet. :D

2016. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólókkal, Debrecen éppen a gyengék közé tartozik, ez persze nem jelenti azt, hogy ha oda mész, akkor nem lehetsz jó szakember, sokat kell hozzátenni egyénileg is. Hiába jársz ELTE-re, ha nem érdekel és csak kényszerből csinálod, ott sem leszel jobb. Szintén pesti egyetemet javasolnék, kivéve KRE. Én a tanárokkal is nagyon meg vagyok elégedve, imádok ide járni. A nyelvtudás tényleg fontos, angol (!) az alap, mellé még a francia esetleg a német nagyon jól jön, de mindkettővel lehet mit kezdeni.
2016. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ügyvédként mondom....


Egyik egyetem se ér semmit.


Nem ott tanulsz ugyanis JOGOT. Legfeljebb csak a jogi alapokat.


JOGOT ügyvédjelöltként, fogalmazóként, jogi előadóként tanulsz majd... az egyetem után....


Addig azonban el is kell jutni. Vannak relatíve könnyebben teljesíthető egyetemek. A Debreceni jog kar ilyen...

De ez nem jelenti azt, hogy eleve esélytelen lennél, ha ott végzel.


Ezen a pályán a személyes adottságok a rátermettség dominál és nem az hogy melyik egyetem diplomáját lobogtatod.

Ha jó az emberi kapcsolatteremtő készséged, el tudod adni magad, akkor mindegy melyik egyetemen végeztél, de ha ez nem megy.....akkor megint mindegy melyik egyetemere jártál, csak a jogász munkanélküliek táborát gyarapítod.

2016. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!