Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 10-es koromban még kis hülye...

10-es koromban még kis hülye voltam és olyan fakultációra jelentkeztem, mint mindenki a családból: matek, fizika, infó. Most kicsit átgondoltam, és nem vagyok benne biztos, hogy ez-e a nekem való út. Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés
Nincs bajom ezekkel a tantárgyakkal, meg mennek is, de nagyon szeretem a magyart, törit is. És ebben a félévben megtetszett a biosz, bár eddig nem figyeltem az órákon. Tök érdekes lenne erről is tanulni, szívesen tudnék sokat az emberi szervezetről is. Érdemes olyan szakot választani ahova nincs előképzettségem? (tehát nem valami mérnök) Lehet hogy tényleg a mérnök szak való nekem? Hogyan tudnám eldönteni? Már késő?

2016. febr. 23. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Na már ne haragudj, de most sincs előképzettséged a mérnöki szakokhoz, és amúgy úgy általában semmilyen szakhoz. Az egyetem teljesen más mint a középiskola, amit most tanulsz, az ott nagy valószínűséggel nem lesz releváns.
2016. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van, de nem tudtam jobban megfogalmazni... De ha elmegyek mérnöknek legalább a deriválással nem lesz már gondom, még ha valami egészen másra akkor a gimis anyag is újdonság lesz - nincs mire épüljön az újabb szint - vagy ez nem érezhető?
2016. febr. 23. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem. Van olyan ismerősöm, aki bukott matekból gimiben, aztán gazdasági szakra ment, összeszedte magát, és ment neki az ottani matek. Ha a töri vagy a magyar érdekel, akkor sem lennél akkora hátrányban, ha valami TÉNYLEG érdekel, akkor annak a megtanulása nem akadály.
2016. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, jó ez biztató, köszi. :) Egyenlőre nincs semmi ami nagyon érdekel, inkább az a baj, hogy nem szeretem az egyiket sem jobban a másiknál... Na, meg persze járt utat járatlanért el ne hagyj! :)
2016. febr. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!