Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Testnevelő edzői szak elvégzés...

Testnevelő edzői szak elvégzése után el lehet helyezkedni iskolákban testnevelő TANÁRként?

Figyelt kérdés

Eléggé elbizonytalanodtam, mert nagyon ellentmondásos dolgokat találtam. A felvi.hu-n pl. ezt írják: "Elhelyezkedési lehetőségek:

...Az egyik a testnevelői ismeretek, amely az ISKOLAI TANÁRI MUNKA KIVÉTELÉVEL minden olyan állás vállalására jogosít, amely sporttudományi ismereteket és kompetenciákat követel meg...." <- és itt rengeteg szakma fel van sorolva, fitnesz-edző, sportrendezvény-szervező, személyi-edző, sport szakedző,...


Míg máshol meg ez a leírás tartozott ugyan ehhez a szakhoz (testnevelő-edző):

"...A testnevelő-edző szakon végzettek testkulturális és sporttudományi, valamint neveléstudományi képzést kapnak. A HAGYOMÁNYOS KÉPZÉSBELI ÁLTALÁNOS-TANÁRI SZAK mellett speciális, választott sportágbeli edzői képesítést is kapnak a hallgatók..."


Örülnék ha olyan is írna, aki igazán jártas ebben a szakmában, köze van ehhez,...:)



2016. febr. 23. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Harmadéves testnevelő-edző vagyok a TF-en. MA/Msc-vel lehet testnevelést oktatni, BA/Bsc-vel elvileg nem (egyes vélemények és iskolák szerint viszont általános 1-4-ig lehet). Viszont ad egy középfokú edzőit. Jövőre indul az utolsó mesterszak így nem érdemes testnevelő-edzőre menni, helyette az osztatlan tanári képzés mint megoldás szóba jöhet.

Remélem tudtam segíteni:)

2016. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj csak most vettem észre ezt a választ. Köszönöm szépen!
2016. júl. 6. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!